Facebook Hesap Tip İşareti Nasıl Alınır?

0

Facebook sayfa onaylatma işlemi diğer sosyal medya sitelerine göre biraz daha zordur. Bilindiği üzere Twitter üzerinden mavi tik almak için sitede form doldurmanız yeterli olmaktadır. Ancak aynı durum Facebook ve onun alt şirketi Instagram için mümkün olmamaktadır.

Dünyanın en eski ve en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında zirvede yer alan Facebook, kullanıcılarına yönelik yenilikler getirmeye de devam ediyor. Bilindiği üzere yaptığı güncellemeler sonrası Facebook şirketi onaylanmış hesap özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Türkiye dışında bazı ülkelerde bu işlemi yapmak oldukça kolay iken ülkemizde doğrulama almak normal şartlarda mümkün değildir. Bilindiği üzere mavi tik özelliği sayfanın doğrulanmış olduğunu belirtmektedir. Bu özellik ise uzun zamandır ünlü kişiler ve şirketler tarafından kullanılmaktadır.

FACEBOOK HESAP ONAYLATMA NASIL YAPILIR?

Normal şartlarda Facebook hesap onaylatmak oldukça kolay bir işlem. İhtiyacınız olan tek şey yüksek miktarda etkileşimi olan ve belli bir kitleye ulaşmış sayfaya sahip olmak. Facebook Yardım Merkezi üzerinden hesap onaylatma işlemi için ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Ancak Türkiye’den giren kullanıcılar “Şimdilik bulunduğunuz bölgede bu özellik kullanılmamaktadır” hatası almaktadır. Peki Türkiye’de bulunan kullanıcılar hesap onaylatma işlemini nasıl yapıyor?

Ajans ile hesap onaylatma: Bu noktada yapabileceğiniz pek bir yol kalmıyor. Sizler de Facebook ile partner olarak çalışan bir ajansa başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra ajans, sizin yerinize hesap onaylatma başvurunuzu yapacaktır.

Türkiye dışından bu konuyu okuyor iseniz bazı işlemler yaparak hesabınızı onaylatabilirsiniz. İlk olarak Facebook sayfa doğrulama kısmına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Eğer telefon ile onaylatmak istiyorsanız; sayfa doğrulama kısmından işletmenize ait olan cep telefonu numarasını, ülkenizi ve dilinizi girin. Daha sonra ‘Beni Şimdi Arayın’ butonuna tıklayın. Bir süre sonra Facebook tarafından aranacak ve 4 haneli bir kod alacaksınız. Bu kodu ilgili bölüme girerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer resmi belgeler ile onaylatmak istiyorsanız; Sayfa doğrulama kısmına telefon numaranızı, ülkenizi ve dilinizi girdikten sonra ‘Bu işletmeyi bunun yerine belgelerle doğrula’ seçeneğine tıklayın. Daha sonra belgeleri Facebook’a gönderin.

Belgeler incelendikten sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde Facebook tarafından mail yolu ile olumlu ya da olumsuz olarak bilgilendirileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here