Facebook ile BİNG Ortaklığı Sona Eriyor

0

facebook-bing-ortakligi2009 yıllarında Google’a rakip olabileceği iddialarıyla kullanımı yapılan BİNG arama motoru, daha çok sosyal medya hesaplarının sonuçlarını veren arama sonuçları için twitter, facebook gibi sosyal medya hesapları ile yaptığı anlaşmalar, ortaklıkları devam etmekte çalışmaları ortaklıkları üzerinden devam etmektedir.

Twitter ile2009 yılında anlaşmayı yapan BİNG devamında diğer sosyal hesaplarından sırasıyla Facebook, Twitter, linkedın, Quora, Foursquare, Klout ile anlaşmaları yapılmıştır. Facebook ile BİNG ortaklığı 2010 yılında başlamıştır ve devamında gelen 2014 yılında karşılıklı anlaşmayla sona ermiştir. Microsoft ürünü olan BİNG arama motorunun facebook kaybetmesi BİNG arama motoru için oldukça kötü bir durum olmuştur. Fakat facebook Microsoft ile farklı projelerde çalışmalarına devam edeceğini açıklamıştır.

Bu durum Microsoft için sevindirici bir haber olmuştur. Facebook BİNG ile aralarında ki ortaklıklarının bozulmasının sebebini açıklamadı fakat kullanıcılar için bu durumun daha iyi olacağını bildirdi. Aralarında ki anlaşmaya göre BİNG üzerinden yapılan aramalarda facebook sonuçları gelmekteydi, önde gelen sonuçlara göre facebook değerleri artmaktadır. Ancak BİNG genel anlamda beklenilenden daha az ilgi görmüştür çok fazla ilerleme kat edememiştir. Sosyal medya hesaplarına yönelik çalışmalarını güçlendirmiş bu açıdan olumlu sonuçlara erişilmiştir. Steve Ballmer (Microsoft CEO) için BİNG bir arama motorundan ziyade karar verme metodudur diyerek BİNG’in işlem alanlarını ve yetkinliklerini göstermekte ve kendi görüşünü bu şekilde kullanıcılara ve konu ile ilgili kişilere aktarmaktadır.

BİNG için en ayrıcalıklı durumlardan biri de Türkçe dahil olmak üzere 58 adet dili de kendi bünyesinde bulundurmakta küresel anlam da geniş bir yapıya sahip olmaktadır. Bu seçkin özelliği sayesinde çoğu zaman tercih edilen, kullanılan bir yapıya sahip hale gelmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here