Facebook’un En Çok Oynanan Oyunu Candy Crush Saga

0

Candy-Crush-OyunuSosyal ağlar gücünü her alanda olduğu gibi oyun sektöründe de gösteriyor. Bir çok bilgisayar ve internet kullanıcısının gün içerisinde ayrılamadığı Facebook bu ağlar içerisinde en büyüğü ve kullanıcısı en fazla olanı olarak büyümesini sürdürüyor. İnsanlar bu ortamdan ayrılamadığı gibi bu ağlar için geliştirilen oyunlar ile zaman öldürmeyi de seviyor. Bu oyunlar arasında son zamanlarda öne çıkmaya başlayan Candy Crush Saga oyunu şeker mi şeker bir oyun. Oyun başarısını başta sosyal ağlarda yakalasa da artık akıllı cepler üzerinde de uygulamasını edinmek mümkün.

Oyunun temel amacı şekerleri yok etmek olarak özetlenebilir. Aynı renk ve desene sahip olan şekerleri bulup yok edeceksiniz. Kolay gibi görünse de seviye arttıkça zorluklar da başlıyor. Bu durum da pek çok kullanıcı bu seviyeyi geçeyim bırakacağım dese de sonrasında da kopamıyor. Oyun  zorlandıkça karşınıza Jöleleri Yok Et, Zamana Karşı, Çikolata modları gibi modlar ile karşılaşacağını bilmeniz gerekiyor. Şekerin yerini jöle veya çikolata alır diye düşünseniz de göründüğü kadar kolay değil. Jöleleri yok etme modunda şekerler jöle ile kaplanıyor ve siz o kaplanan şekerleri aynı renkteki şekerler ile bir araya getirip patlatarak yok etmelisiniz. Zamana karşı modunda belirlenen zaman içinde sizden istenen puana uaşma zorunluluğu var. Çikolata modu ise hayli zor ve belli sayıda verilen çikolataları yok etmeniz gerekiyor.

Oyunun bağımlısı o kadar fazla ki artık hilelerini bile oyun sitelerinde yayınlanıyor. Akıllı cep üzerinden oyunu oynayanlar için bir hile de biz verelim. iOS cihazınızda oyunu oynuyorsanız Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat > Otomatik Ayarla “kapat” > Tarih ve Saat Ayarla > Saatinizi 2 saat ileri almanız durumunda otomatik olarak ekstra 4 can hakkı elde edersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here