Fps Oyunlarının Yükselen Değeri Titanfall

1

titanfall-oyunu-incelemesi-ve-gorsellikTitanfall daha ilk videosu çıktığında bize farklı ve güzel yapı olacağının sinyallerini vermişti. Ama bu kadar eğlenceli ve güzel olacağını kimse tahmin edemezdi.

Oyun beklenilenden daha yüksek kalitede çıktı tamamen yenilikçi fikirlerden oluşturulmuş Titanfall gerçekten fps oyunları arasında farkını ortaya koyan kendini kanıtlayan üst seviye bir oyun olmuş. Titanfall’ın üzücü tarafı sadece pc ve xbox one platformuna çıkmış olmasıydı maalesef ps4 sahipleri bu oyunu oynayamayacak. Titanfall oyununda pilotlarınızı kontrol edip kendinize titan adı verilen robotlar ile ortalık ta terör estirebilmek çok eğlenceli ve gerçekçi olmuş çünkü teknoloji artık çığırından çıktı ve bu oyundaki her şey gerçekte de gerçekleştirebilir olması oyunun gerçekçiliğini ortaya koyuyor. E3 videosundan beri oyuncuların merakla beklediği oyun oyuncuları üzmeyerek kaliteli yapımlar arasına ismini yazdırmayı başarıyor. Son zamanlarda sürekli aynı tür fps oyunlarını görmek oyuncuları bu konuda sıkılmasına neden olmuştu. Titanfall yenilikçi yapısıyla fps oyun severlere ilaç niyetinde çıkan bir yapım oluyor.


titanfall-oyunu-incelemesi

Titanfall oyunun konusundan bahsedecek olursak

Oyunun eksisi bu yönde oluyor çünkü firma oyunun konusunu hem kısa hem de dar tutmuş oyunda iki düşman kuvvetin birbiriyle savaşmasını konu alıyor bu tek kişilik oynanış bölümü kısa olmuş. Sanki çok oyunculu oyun için oyunu öğretmek amacı taşımış çünkü firma tek kişilik oyun bölümüne gerçekten özenmemiş. En azından hikâye kısmı daha güzel olabilirmiş çünkü bir oyunun hikâyesi ne kadar güzelse o kadar oyuncuyu kendine bağlıyor. Titanfall görsellik konusunda müthiş bir iş çıkarmış karakter, titan ve harita tasarımları mükemmel olmuş. Sesler oyuna uyuşmuş gerçek savaşın gürültüsünü evinizde hissedebiliyorsunuz. Oynanış kısmı çok güzel tasarlanmış hızlı ve seri oynanış oyuncuların reflekslerini adeta sınıyor. Oyun içinde bir sürü yenilik barındırıyor pilotla ya da titanla oynamanın ayrı avantajları var. Pilotlar hızlı ve seri hareket edip duvardan duvara atlayabiliyorlar. Titanlar her ne kadar yavaş olsa da pilotları yakaladığında çok kolay bir şekilde öldürebiliyor.

Titanfall’da seviye atladıkça pilotunuzu ve ya titanınızı güçlendirmenize olanak sağlıyor. Bu güçlendirmeler oyun alanında size çok büyük avantaj sağlıyor mesela titanlar ilk seviyelerinde başlarına çıkan pilotları atamazken diğer seviyeler bu yeteneği açılıyor. Oyunun kötü yanı çok az silah seçeneği olması böyle güzel bir oyun yapılıyorsa çok fazla silah yapılması gerektiği düşüncesindeyim çünkü oyuncunun sıkılmaması için sürekli yenilikler gerekiyor sürekli oyuncu aynı silahla oynarsa çok geçmeden sıkılabiliyor. Oyunda değişik oyun modları bulunuyor ölüm maçı, takım maçı, bayrak kapmaca, bölge ele geçirme, son kalan titan, pilot öldürme gibi farklı oyun seçenekleri oyunun daha da güzelleşmesini sağlıyor. Titanfall her kategoride farklı ve güzel olmayı başarıyor eğer oyunu hala oynamadıysanız kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here