FTL: Faster Than Light Tanıtımı

0

FTL-Faster-Than-LightFTL: Faster Than Light oyunu, Subset Games şirketi tarafından yayımlanan, üst bakış açılı, gerçek zamanlı strateji oyunudur. Bu noktada FTL: Faster Than Light tanıtımı yapılacaktır. Oyunun Türkçesi ise “Işıktan Daha Hızlı” anlamındadır. Bu keyifli oyunun tasarımını Matthew Davis ve Justin Ma yapmıştır. Oyun Windows, Mac OS X, Linux ve iOS işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Uzay simülasyonu türünün en fazla tercih edilen oyunlarından olan FTL: Faster Than Light beğeni toplamaktadır.

Bu oyunda, oyuncu bir gemide yer almakta ve bu geminin görevlerini kontrol ederek başka sektörlerde yer alan müttefik donanmaya ulaştırmaya çalışmaktadır. Bu görev sırasında eğer isyancı birlikler ile karşılaşırsa bu isyancı birliklerini takip etmekte asli görevler arasında yer almaktadır. Oyunda uzay gemisi sektörler arasında yönlendirilmektedir.

FTL: Faster Than Light oyununda her sektör kendi içinde farklı olaylar barındırmaktadır. Yani her sektörün yapısı ve güvenlik işleyişi farklıdır. Sektörde yer alan geminizi güncellemek, mürettebatını değiştirmek ya da gemiyi yenilemek sizlerin başarıları sonucunda oluşturabileceğiniz konulardır. Yani her görevi başarıyla bitirdiğinizde puan kazanacak ve bu puanlar ile geminizi geliştirebileceksiniz. FTL: Faster Than Light oyununu öne çıkaran özeliklerin başında oyunun gerçek zamanlı olması gelmektedir. Yani oyunu oynadığınızda gerçek zamanlı yönlendirme yapmaktasınız. Bu noktada oyunu yine gerçek zamanlı olarak durdurabilir ve kaldığınız yerden başlayabilirsiniz.

FTL: Faster Than Light oyununda unutmamanız gereken ayrıntı se gemiyi kaybetmeniz ya da mürettebatınızda buluna herkesin ölmesi durumunda oyunun sona ereceğidir. Yani bu durumlarda oyuna kaldığınız yerden devam edemezsiniz ve oyuna en başından başlamak zorunda kalırsınız.

Oyun tüm dünyada beğeniyle oynanmaktadır. Uzayın derinliklerindeki maceralar ile oldukça keyifli zaman geçirebilir ve oyunun bağımlısı olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here