Göbek Eritip Karın Kasına Cevirme Yöntemleri

0

gobek-eritip-karin-kais-yapmakÇalışma hayatı ve günlük yoğun tempolardan fırsat bulup spor yapamayan kişiler aldıkları kiloları ilk olarak karın kaslarından kendini belli etmektedir. Kış aylarında soğuk havanın etkisi ile yapılmayan spor yüzünden karın kasları kendini bırakmakta her zaman ki gergin görüntüsü olmamaktadır. Karın kaslarınızı çalıştırmak için mutlaka spor yapılması gerekmektedir. Spor yapmaya vakti olmayan kişiler için evlerinde egzersiz yapmalı yâda günlük hayatında tempolu yürüyüşler yaparak karın kaslarının çalışmasını sağlayabilmektedirler. Spor yapılmadığında karın kaslarında yağlanmalar oluşmaktadır. Vakti olmayan kişiler evlerinde yapacakları basit egzersiz hareketleri ile karın kaslarını çalıştırabilmektedirler.

Karın kaslarını çalıştırmak için:

• Sırt üzeri yere uzanın bacaklarınızı kırarak kollarınızı gergin bir biçimde uzatın. Mekik çekme hareketinde olduğu gibi başınızı çok fazla kaldırmadan karın kaslarınızı çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Günde 30–35 kere yaptığınız hareket ile karın kaslarınızın daha gergin olduğunun farkına varabilirsiniz.
• Yere sırt üzeri uzanın ayaklarınız yere basar gibi durun ve bacaklarınızı karnınıza doğru çekip geri bırakın, yapacağınız bu hareket ile karın bölgenizde oluşan yağların yok olmasına ve karın kaslarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.
• Karın kaslarını çalıştıran en önemli hareket mekik hareketi olmaktadır. Kendinizi zorlayacak biçimde yaptığınız mekik hareketi ile karın kaslarınızı çalıştırabilir, gergin bir karın kasına sahip olabilirsiniz.
• Dik biçimde durun, ellerinizi ensenizde kilitli bir biçimde tutarak dik bir biçimde yere doğru oturup kalkın, karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacak en önemli hareketlerden birisi olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here