Google AdWords Reklamları ile Markanızı Büyütün

2

Artık hemen hemen herkeste akıllı telefonlar mevcut. Durum böyle olunca, gün içinde aklımıza gelen tüm soruları veya ihtiyacımızı öncelikle Google ile aratır olduk. Google arama sonuçları bizlere aradığımız bir konu ise, bu konu hakkında bilgi, aradığımız bir ürün ise, bu ürünlerin fiyatını, görselini ve satan firmaları veya aradığımız bir mekan ise yerel arama sonuçları bizlere saniyeler içerisinde getirir.

Bu arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak, firmalar için her zamankinden çok daha önemli bir hedef oldu. Sundukları hizmetleri veya sattıkları ürünleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefleyen firmalar için etkili bir internet pazarlama faaliyetleri sürdürürek, bu arama sonuçlarına yer almak için rekabet eder oldu.

 Google Arama sonuçlarında organik olarak üst sıralarda çıkmak için SEO çalışmaları yapmak gerekiyor. Genellikle, Firmalar bunun için profesyonel hizmet veren SEO ajansı ile çalışıyorlar. Ancak, organik aramaların üst sıralarında 5 sonuç reklam alanlarına ayrılmış durumdadır. Bu alanda firmalar, tıklama başına maliyete katlanarak, arama sonuçlarında en üst sırlarda yer alırlar. AdWords Google Reklamları, bu metin reklamlarını, özellikle haber sitelerinde gördüğümüz banner reklamları, gmail reklamlarını ve son zamanlarda artan youtube reklamlarını kapsamaktadır.

Birçok sektörden firmalar, Google AdWords reklamlarını kullanmaktadır. Bunlar arasında, inşaat firmaları, e-ticaret firmaları, bankalar, sigorta kuruluşları, hekimler, güzellik ve bakım merkezleri gibi birçok firma yer almaktadır. Dijital Pazarlama alanında faaliyet gösteren https://ajansad.com/ yöneticileri, Google AdWords konusunda yeni başlayanlara, dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle özetledi.

İnternet Reklamlarında En önemli 10 nokta:

-Farklı konular için birden fazla, o konuya özel AdWords Metin Kampanyası oluşturun.
-Bu oluşturduğunuz kampanyalar için günlük maksimum bütçe belirleyin.
-Kelime başına otomatik teklif yerine, sizin belirlediğiniz manuel maksimum tutar olsun.
-Oluşturduğunuz bu kampanyaların bütçelerini ve harcamalarını, düzenli olarak kontrol edin.
-Kampanyalarınıza özel varış sayfası veya iletişim sayfası oluşturun.
-Reklamlardan gelen satışlarınızı takip etmek için, AdWords dönüşüm kodlarını sitenize ekleyin.
-Tıklama başı maliyetlerinizi ve dönüşüm oranlarınızı düzenli olarak takip edip, iyileştirmeler yapın.
-Sektörünüze özel kelimelerin aylık aranma trendlerini, Google Trends ile inceleyin.
-Metin reklamları dışında, görüntülü reklamları, youtube reklamlarını ve email reklamlarını deneyin.
-Denediğiniz tüm çalışmardan, iyi performans getiren kampanyalara ve kanallara odaklanın.

Bunlara dikkat ettiğinizde, en az tıklama başı maliyetle, işinizi ve satışlarınızı Google Reklamları ile düzenli bir şekilde arttırabilirisiniz.

2 YORUMLAR

  1. Google adwords ile çalışmayı düşündüğüm şu günlerde faydalı bir yazı oldu, İnternet reklamlarında en önemli 10 nokta bilgisi için de teşekkürler.

  2. adwords reklamları ile popülaritesini artırmayı düşündüğüm sitemde gelir modeli olarak adsense kullanmayı düşünmekteyim. Bu konuda ne gibi tavsiyeleriniz olur?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here