Google da 2014 Yılı En Çok Arananlar (Türkiye ve Dünya)

1

2014-google-en-cok-arananlarİnternet günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. Aklımıza takılan, merak ettiğimiz her konuda her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşmamıza yardımcı olan internet siteleri hayatımıza büyük kolaylık getiriyor.

Milyonlarca internet sitesini içerisinde barındıran sunucular merak ettiğimiz, öğrenmek istediğimiz tüm bilgileri saniyeler içerisinde ekranımıza getiriyor. İnternet üzerinde arama yapmak, aradığımız konuyla alakalı sonuçlara daha kolay ulaşabilmemiz için en çok işimize yarayanlar ise arama motorları gelir. Dünyaca ünlü arama motoru “Google” aramalarda ilk başvurduğumuz yer oluyor. Kelime içeriğinin fazlasıyla geniş olması ve aradığımız hemen hemen her konu hakkında çeşitli bilgilere ulaşabilmemizi sağlayan Google’da akla gelmeyecek konuların bile aratıldığını görmek mümkün. Her yılsonunda Google da Türkiye ve dünyada en çok aranan kelimelerin bir listesi hazırlanıyor. Yıl içerisinde çok konuşulan olaylar ilk sırada yerini alıyor doğal olarak. 2014 yılının sonlarına geldiğimiz şu günlerde Google 2014 yılında en çok arananlar merak ediliyor.

Türkiye de ilk sırada Nejat işler karşımıza çıkıyor. Geçirdiği rahatsızlığı nedeniyle hayranlarını üzen Nejat işlerin sağlık durumu 2014 yılında internet üzerinden en çok takip edilenler arasında yerini aldı. Arkasından sevilen dizi Kiraz mevsimi, 2014 seçim sonuçları, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Manisa Somada meydana gelen üzücü maden kazası, 2014 Dünya Kupası, ALS hastalığı ve İrem Derici’nin yıla damgasını vuran şarkısı “Kalbimin Tek Sahibi” oldu.

Türkiye’de olduğu kadar dünyada da yankı uyandıran ALS hastalığı ve 2014 Dünya Kupası kelimeleri de dünya aramalarında da ilk sırada yer alıyor. Ayrıca Robin Williams’ın da dünya genelindeki aramalarda en çok aranan kişi listesinin başında yer almayı başardığı gözlerden kaçmıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here