Google Now Artık Türkiye’de Kullanılmaya Başlandı

0

google-now-nedirGoogle Now, artık Türkiye’de de kullanılmaya başlanıyor. Peki, Google Now nedir? Tam olarak ne işe yarar?

Google Now Nedir?

Google Now, diğer bir deyiş ile google asistanıdır. Android akıllı telefonlarda kullanılacak olan bu program, Iphone ve Ipad’ta kullanılırken şimdi artık Samsung cihazlarında da kullanılmaya başlanıyor. Hatta çoğu telefon kullanıcılarında aktif olmuş durumda. Geçen aylarda tam resmi olarak Türkiye’de kullanılamıyordu. Mayıs ayı itibari ile türkçe dil seçeneği ve resmi olarak kullanıma hazır hale gelindiği açıklandı.

Google Now Ne İşe Yarar?

Google aramalarında tamamen yardımcı olabilecek olan bu program, sesli olarak çalışır. Artık yazmaya ve uğraşmaya gerek kalmada, söylenilecek olan konuşmaları algılayıp, hızla cevap verecektir. Ayrıca sorulmadan google sayfasına girildiğinde, bulunduğunuz yerin hava durumunu, maç skorların, kişiye özel ilgili haberlerini ve yeni önerilecek olan şarkıları bile gösterecektir. Bu siteden, ilgi çeken ve görülmek istenen konular filtrelenirse, programın daha yararlı bir şekilde çalışılmasına katkı sağlanır. Bir diğer konu ise telefonun komut ile çalışmasıdır. Rehberden kişi aranılmak istediğinde hiç parmakların yorulmasına gerek kalmadan aranacak olan kişinin, rehberdeki ismi söylenildiği takdirde, hemen arama yapılacaktır. Yol tarifi istenildiğinde google asistanı, yol tarifi yapacaktır. Bu uygulama pek çok bireye kolaylık sağlasa da en çok araba kullanan kişilere rahatlık sağlayacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here