GoPro Hero 5 Teknik Özellikler

0

Aksiyon kameraları denilince akıllara ilk olarak GoPro markası gelmektedir. Şirket son cihazı Hero 5’i kullanıcılarına sundu. GoPro Hero 5 Black ve GoPro Hero 5 Session olarak ayrılan modeller, en çok kullanılan aksiyon kameraları arasında yer alıyor. Cihazların özellikleri ise büyük beğeni topluyor.

GoPro Hero 5 Black Özellikleri

2 inç ekrana sahip olan GoPro Hero 5 Black, RAW formatında fotoğraflar çekebilecek. 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olan GoPro Hero 5 Black, kaliteli fotoğraflar da çekmektedir. “Ancak aksiyon kamerasında fotoğrafı ne yapayım” diyenler olabilir. Ancak bu cihaz hem video hem de fotoğraf kalitesi ile ön plana çıkıyor.

120 FPS’e kadar video çekebilen GoPro Hero 5, 1080p çözünürlükte bu performansı vermektedir. Ayrıca 4K kalitesinde 30 FPS video kaydı da yapabilmektedir. 10 metre suya kadar dayanıklı olan GoPro Hero 5, GPS ve sesli kontrol özelliklerine de sahip. 2 Ekim’de satışa sunulan cihazın fiyatı ise 399 dolar.

GoPro Hero 5 Session Özellikleri

GoPro Hero 5 Session diğer modele göre farkı 12 megapiksel değil de 10 megapiksel fotoğraf çekebilmesidir. 4K çekim yeteneğine de sahip olan GoPro Hero 5 Session, sesli komutlar ile de çalışabiliyor. Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören GoPro Hero 5 Session’un fiyatı ise 299 dolar olarak belirlendi.

İki cihazda aksiyon çekimleri konusunda üst düzey performans sunuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here