Görme Engelliler İçin Akıllı Saat

0

Yeni akıllı ürünler hayatımızı oldukça kolaylaştırmıştır ve her konuda insanlara yardımcı olmaktadır. Bu konuda yeni üretilmiş olan ürün engelliler içindir.

Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına üretilmiş olan yeni engelliler için saat, oldukça kullanışlıdır ve engellilere saat konusunda yardımcı olmaktadır. Güney Kore tarafından üretilmiş olan bu saat Dot Watch yani nokta saati olarak adlandırılmaktadır. Saatin en önemli özelliği sisteme bağlı nokta kabarcıklar vasıtasıyla kullanılıyor olmasıdır. Braille alfabesiyle çalışan bu saat engellilere saati bilmeleri konusunda yardımcı olmaktadır. Dot watch saati bütün akıllı cihazlara bağlanabilmekte ve mesajları da aynı şekilde göstermektedir. Herkes tarafından oldukça beğenilen bu saatin ABD fiyatı 350 Dolardır.  Türkiye daha satılmamakta olan bu ürün, vergileriyle beraber ne kadara satılacağı henüz belli değildir.

Şirketin CEO2su olan  Eric Ju Yoon Kim, yıl içinde bu saatin 100 000 adet daha üretileceğini ve satışa sunulacağını belirtmiştir. Bu akıllı saat cep telefonuyla bağlanarak internete de girebiliyor. Bu saatin diğer bir önemli özelliğiyse sadece ve sadece 27 gram olması. Hafifliği sayesinde kolda hissedilmeyecek bir etki yaratıyor. Kalınlığı ve çapı 43 mm olan saat engelliler için oldukça kullanışlı. Ayrıca cihaz sensör ve Bluetooth özelliğine de sahip. Bataryası kısa müddette şarj edilebilir ve o0ldukça uzun zaman kullanılabilir.

Teknolojinin engelli insanlara sunmuş olduğu en önemli özelliklerden biri olan bu saat oldukça fazla satış yapacak gibi görünmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here