Gülben Ergen Saç Stilleri

3

gulben-ergen-sac-stilleri-1

Saç konusunda özellikle bayanlar ince eleyip sık dokurlar. Saatlerce kuaförde zaman geçirmeyi ve saçlarıyla oynamayı severler. Ruh halleri ne kadar değişiklik gösterirse, saçları da o kadar değişiklik gösterir. Ancak her zaman kendilerine has bir tarz yakalamayı severler. Bu konuda özellikle ünlülerin saç stillerinden de sıkça yararlanırlar. Mesela saç konusunda en çok örnek alınan ünlülerden birisi Gülben Ergen’dir. Türkiye’de önde gelen pop sanatçılarından birisi olan Gülben Ergen, tarzıyla da oldukça dikkat çekiyor. Ancak her zaman moda olan saçları hanımlar arasında daha çok popüler.

Özellikle kısa saç modelinin sanatçıyla özdeşleştiğini söylesek, hiç de abartmış sayamayız. Bu saç modelini birçok bayana da ilham kaynağı olmuştur. Gerçekten de kişiyi oldukça cool ve seksi gösteren bu saç modelini özellikle kumral bayanlar tercih edebilir. Gülben Ergen’in de kullandığı gibi diplerini açık kahve yapıp uçlarına sarı balyaj attırabilirsiniz. Yine kısa saçlarını dağınık kıvırcık yaptırarak kullanan Gülben Ergen’in bu saç stili de bayanlar arasında tercih ediliyor. Dediğimiz gibi Gülben Ergen kısa saçlarını çok iyi kullanıyor ve bu yüzden saçları bir çok insan tarafından beğeniliyor. Yine kısa saçlarına kahkül yaptırarak dalgalı ya da düz formlarda kullanabiliyor. Ancak saçlarında genellikle salaş bir görünüm göze çarpıyor. Uzun saçı tercih ettiği zaman Gülben Ergen yine kahkülden vazgeçmiyor ve mutlaka saçlarına kat attırıyor. Saçını topladığı zamanlarda ise uzun saçlarında büyük topuz tercih ediyor. Kısa saçlarını ise daha çok salaş bir görüntü oluşturacak şekilde toplamayı tercih ediyor. Bir ara saçlarını Rihanna modeli şeklinde kısa kestiren Gülben Ergen, uzun yıllar saçlarından konuşturmaya devam etti ve devam edecek gibi de gözüküyor. Çünkü Gülben Ergen tarzıyla tüm bayanlara hitap edebiliyor.

Önceki Yazı

Sevilen şarkılara imza atan başarılı sanatçı Gülben Ergen, sanat dünyasına mankenlikle adım atmıştır. Müzik kariyerinde birbirinden önemli başarılar elde etmiş ve halen daha devam etmekte. Bunun yanısıra çocuklar için yardım projelerinde adından sıkça söz ettiriyor. Örnek bir anne modeli olması da bu başarısını körükleyen bir özelliği. Bir de televizyon da sabah programı sunuculuğu yaparak kadınların gönlünde haftaiçi her gün taht kuruyor. Bu kadar yönlü bir kadının her yaptığının konuşulmaması mümkün değil. Ancak biz onun gibi meşhur olmuş saç stilinden bahsetmek istiyoruz.

Gülben Ergen saç stili, tıpkı Gülben Ergen gibi oldukça bilinen aslında bir moda. Özellikle kısa saç tercih eden sanatçının bu saç modeli onu oldukça vamp ve genç gösteriyor. Yüz şekline göre uyumlu bu kısa saç modelini kullanmak göründüğü kadar kolay değil. Özellikle de saçınızla oynamayı ve derli toplu durmasını istiyorsanız. Çünkü bu tarz kesimlerde sadece jöleyle bile saçınıza bir hava verebilirsiniz. Gülben Ergen, saç kesiminde kat kat hatta ustura kesim dediğimiz kesim modelini tercih ediyor. Bu kesim kullanım açısından oldukça kolay. Özellikle de saçlarıyla uğraşmak istemeyenler için. Bu saç modelinin yanı sıra sanatçı, omuz hizasında ama yine kat kat kesim tercih ediyor. Kahküller ise vazgeçilmezleri. Bu saç modellerini dediğimiz gibi karışık şekilde, fölü, maşalı ve dalgalı olarak kullanabiliyor. Saç rengi olarak da kumral, kahve tonları ve saç uçlarına da sarı balyajlar şeklinde kullanıyor. Son dönemlerdeyse arkası ense traşı gibi kısa önü biraz daha uzun bir model kullanıyor ve bu modeli kendine oldukça yakıştırmış. Hem çocuksu hem de kadınsı bir görünüm yaratmış bu saç modeli, özellikle uzun yüzlü ve kumral bayanların tercihi olacak bir model.

3 YORUMLAR

  1. Gülben ergen’in saç modellerini uygulayabilmek ve yuvarlak yüz hattına sahip insanlara yakıştırabilmek tek kelimeyle imajemaker ustalığıdır.

  2. Gülben ergen'e en çok kısa ve dalgalı saç yakışıyor çünkü yuvarlak olan yüz hatlarını ve boyun güzelliğini daha çok ortaya çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here