Gulyabani Film Oldu; “Kahkaha ve Korku” Bir Arada

0

gulyabani-film-olduGulyabani belki de Türk sinemasının tek korku karakteri sayılabilir. Ancak Gulyabani bu kez korku dışında komedi tarzında da filmde konu edilmiş. Gulyabani filmi, fantastik konusu ile Türk izleyicilerine fantastik filmler alanında önemli eserler yapılabileceği de gösteriyor. İzlerken hem korku yaşayacağınız hem de kahkahalara boğulacağınız bir seyir keyfi sizleri bekliyor.

Filmin konusunda ise; Duygu, Güneş, Yasemin ve Aslı fantastik konulu bir senaryosu olan film yazabilmek amacıyla yönetmenin bağ evine gidiyor. Ancak henüz bağ evini tanımaya çalışırken beklenmedik olaylar gelişmeye başlıyor. Gulyabani efsanesine inanmasalar da sonrasında o yörede bulunan Gulyabani’nin yaşama geri döndüğünü fark ediyorlar. Korku filmlerine Türk sinemasında farklı bir bakış açısı getiren filmin sloganı “Korkarsan gelir…”. Film senaryosu Orçun Benli, Alptekin Öztürk ve Şükrü Üçpınar’a ait, başrol oyuncuları ise Deniz Uğur, Melike Öcalan, Ceyda Ateş, Mustafa Üstündağ ve Didem Balçın’dan oluşuyor. Yönetmenliğini Orçun Benli’nin yaptığı Gulyabani filminin yapımcısı ise Muhteşem Tözüm. Başrol kadrosu yanında filmde Cüneyt Arkın, Perihan Savaş gibi yılların eskitemediği starları da izleme fırsatı bularak nostalji de yaşıyorsunuz. Güzel oyuncular ile konuda belirtilen bağ evindeki gelişen olaylar kızların korkuları ile daha da komik bir yapıya bürünüyor. Özellikle kızlara abayı yapan köylülerin onları korkutarak yaklaşmaya çalışmaları daha da komedi dozunu artırıyor. Kuyudan çıkan Gulyabani korku filmi görünmesini sağlasa da komedi oranı daha fazla olan ve seyir keyfi yaşatan bir film.

Güzel oyuncular ile kadrosu oluşturulmuş ve emektar Türk sineması yıldızları Cüneyt Arkın ve Perihan Savaş’ı kadrosuna katmış olan film oyuncu yapısında olduğu kadar fantastik kurgusu ile de izleyiciden tam not alacaktır. Yönetmen Orçun Benli’nin 2012 yılında yaptığı Bu Son Olsun filminden sonraki ikinci uzun metrajlı çalışması gişe başarısı merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here