Günlük Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Ürünler

6

teknolojiTeknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük hayatımızda kullandığımız ürünlerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir.  En yeni teknolojiler ve son teknolojik gelişmeler konularına değineceğimiz bu makale de şaşırtıcı ve keyifli zamanlar geçireceğinizi umuyoruz.

Gelin hep birlikte kısa bir zaman yolculuğuna çıkıp, geçmişten bugüne hayatımıza kolaylık sağlayan teknolojik ürünlere bir göz atalım.

Televizyonlar

80li yıllarda hayatımıza giren televizyonlar bizlere gündemle ilgili güncel haberler vererek haber kuşlarımız oldular yıllarca.

Radyolar

Özellikle gurbetçi ailelerin ülkemize tatil için geldikleri zamanda tanıştık radyolarla. Kah habercimiz oldular kahsa Orhan babaları, Sezenleri, Senarları dinledik o minik kutularda.

Otomobiller

Gideceğimiz iki dağ arasındaki köprü gibiler onlar. Eskiden bir lüks iken; şimdilerde ise bir ihtiyaç haline geldiler.

Beyaz Eşyalar

Evlerimizin en temiz ve vazgeçilmezler listesinin 1 numarasıdır beyaz eşyalar. Yeri geldi yemeklerimizi pişiren fırın, yeri geldi çamaşırlarımızı yıkayan birer makine, yeri geldi gıdalarımızı koruyan birer dolap oldular.

Cep Telefonları

 

2000’li yılların başlarında tanıştığımız bu minik aletler,  kilometrelerce uzaktaki sevdiklerimizin seslerini duyurdular bizlere ve artık onların yüzlerini görmemizi bile sağlamaktalar. Elimiz kulağımız onlar.

Bilgisayarlar

 

90lı yılların sonunda giriş yaptılar evlerimize birer birer.  Başlarda hepimize çok yabancı gelseler de şu sıralar bilmeyenimiz yok kendilerini.

Mobese Kameralar

İcat edilmesiyle birlikte özellikle de son yıllarda hırsızların ve kapkaççıların en büyük düşmanı mobeseler sayesinde bir çok olay çözüme kavuşturulabilmektedir.

Akıllı Telefonlar

Henüz bir kaç yıldır hayatımızda olan bu ürünler android işletim sistemleri ile bir çok bilgisayardan çok daha hızlı ve kullanışlı olup, bu cihazlara ‘bilgisayarların cep versiyonu’ diyebiliriz.

Tabletler

Son çıkan teknolojik ürünlerden biri olan tabletlere, atarilerin evrim geçirmiş hali desek yanlış bir tabir kullanmış olmayız.

Elektronik Kimlikler

 

Son teknolojik gelişmelerden biri olan bu kimliklerin üzerlerindeki çipler sayesinde, artık kimlik kaybetmeye son 😉

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here