Her Yönüyle Battlefield 4 Oyun İncelemesi

0

battlefield-4-oyun-incelemesiBattlefield oyunu özellikle Bad Company 2 ve sonrasında mükemmel bir iş çıkarttı. Görselliği, seslendirmeleri ve oynanışıyla kaliteli bir yapım olmayı başaran Battlefield oyuncuların gözünde çok önemli bir yere sahip olmuştur. Battlefield başka firmalar gibi her sene oyun çıkarmadığından dolayı çıkardığı oyunlar gerçekten kaliteli oluyor. Ama bu düzeni dördüncü oyunuyla beraber bozan Battlefield serisi görsellikte iyileşme ve birkaç yenilik ile oyuncuların önüne servis ediliyor. Battlefield oyunun en güzel yanlarından biri ise yıkılma öğeleri bazı özel binalara roket attığınıza o binanın yıkılması oyunun gerçekçiliği arttırıyordu ve oyunda karakterimizin ayak seslerini duymak ve mermilerimizin oluşturduğu hasarlar oyunu bambaşka bir atmosfere sokuyor.

Battlefield oyunun konusuna gerçekten özen gösterilmemiş senaryo modu düşündüğümden daha kötü çıktı ama çok oyunculu modda açılmayan bazı özellikleri açmak için senaryo modunu bitirmeniz gerek hikâye bir türlü beceremeyen Battlefield serisi bu oyununda da geleneği bozmuyor. Bu oyunda yapay zekânın bu kadar kötü olabileceğini düşünmemiştim gerçekten senaryo moduna hiç emek vermemişler sadece olsun diye yapmışlar hiç yapmasalar bence daha az eleştiri alırlardı. Oyunda birbirinden farklı bir sürü araç mevcut ve bu araçları kullanmak özellikle online oynuyorsanız çok daha zevkli oluyor. Online kısmı oyunun en güzel kısmı diyebilirim insanların çoğu zaten online bölümü için oyunu satın alıyor ve bu yüzden oyunun satış oranları yüksek oluyor. Firma bu özelliğini sürekli kötüye kullanıyor Battlefield 3 ‘te de aynı şeyi yaptı gold üyelik ve benzeri üyelikler gibi paralı üyelikler açtı ilk başta bedava olan online kısmı yavaş yavaş paralıya dönüştürülüyor bu birazda firmanın aç gözlülüğünden kaynaklanıyor.

Battlefield oyunun online kısmı birçok online oyundan çok daha zevkli özellikle dördüncü oyunla birlikte konsollarda da 64 oyuncuya kadar destek veren oyun gerçek savaş hissini oyunculara yaşatıyor. Battlefield oyunun online bölümündeki en büyük özellik aynı haritada hem helikopter hem deniz araçları hem kara araçları kullanabiliyorsunuz bu da her yerde savaşabilme imkânı sunuyor. Battlefield 4’ün online kısmında birbirinden farklı sınıflar bulunuyor ve bunların birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Battlefield 4 oyunu onca eleştiriye rağmen yinede çok başarılı bir oyun olduğu gerçeğini kimse değiştiremez. Bu kadar gerçekçi grafikler ve seslendirmeler olduktan sonra oynanış ne kadar kötü olursa olsun insanların savaş deneyimini baltalamıyor. Eğer arkadaşlarınızla hep beraber oynayacak oyun arıyorsanız en iyi zevki Battlefield 4 ‘te alacağınızı düşünüyorum. Oyunda aynı gerçek yaşamdaki gibi sırt sırta savaşın güzelliğini ve heyecanını yaşayabiliyorsunuz. Battlefield oynanış olarak çok hızlı oynanan bir oyun değil ama bu konuda ustalaşan oyuncularda var tabi hala Battlefield oyun serisinden hiçbir oyun oynamadıysanız direk dördüncü oyunu oynamanızı tavsiye ederim. Çünkü hikâye olmadığı için eskiye bir bağlılık olmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here