Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2015-2016

0

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

hesap-isletim-ucretiTeknoloji çağında yaşadığımız düşünüldüğünde artık her işlem tek tuşla, bir telefonla halledilebilmekte. Böyle olunca tüm bankalar ve bankacılık işlemleri de bireylerin hayatlarını kolaylaştırmakta. Ancak banka müşterilerinin pek çoğunun para kesilmeden önce haberinin bile olmadığı, hesap açarken bahsedilmeyen hesap işletim ücretleri herkesin canını sıkmakta. Bu sebeple bir bankadan hesap açtırmadan önce hesap işletim ücreti alıp almadığını bilmekte fayda var.

Hesap İşletim Ücreti Nedir?

Bankalar aracılığıyla her hangi bir işlem gerçekleştiren kişinin hesabından işlemleri karşılığında banka tarafından alınan ücrete hesap işletim ücreti denir. Banka sistemi tarafından gerçekleştirilen neredeyse tüm işlemlerden bu masraf kesilmektedir. Hesap işletim ücreti adı altında alınan masraflar bankadan bankaya değişiklik göstermekle beraber üç aylık, altı aylık periyotlar halinde toplu olarak hesaptan kesilmektedir.

Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almamaktadır?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların neredeyse hepsi müşterilerinden hesap işletim ücreti keserken, bir katılım bankası olan Kuveyt Türk, her hangi bir sebep ya da işlem karşılığında hesap işletim ücreti almamaktadır. Banka şubelerinden, telefon bankacılığı aracılığı ile ya da internet sistemi üzerinden gerçekleştirilen hiçbir işlem için Kuveyt Türk’te hesap işletim ücreti talep edilmemektedir. Bunun yanında Finansbank bünyesinde faaliyet gösteren Enpara.com, Garanti bankası ait olan iGaranti, ING Bank Turuncu Hesap ve TEB Marifetli Hesap bankacılık işlemleri karşılığında hesap işletim ücreti almamaktadır. Bazı bankalar ise müşterilerin otomatik fatura ödeme talimatı vermesi karşılığında hesap işletim ücreti almamayı taahhüt etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here