Hesap İşletim Ücreti Kesildiyse Artık Madur Olmayın

4

hesap-isletim-ucretleri-kesilmeye-devam-ediyorİnsanların başbelası haline gelen bankaların Hesap İşletim Ücreti halen kesilmeye devam ediyor ve bankalar vatandaşı madur ederek resmen paranızı gasp ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde bazı yayın kuruluşları kullanılmayan banka hesaplarından hesap işletim ücretleri kesilebileceğini ve kullanmadığınız hesapları kapatmanız gerektiğini belirten haberler dolaştı ve insanlar tek tek hesaplarını kapatmaya başladı sonrasında ise bu haber yerini 120 gün kullanılmayan hesaplara uygulanmayacak denildi sanırım o da dedikodudan ibaret oldu, son olarak da 07.05.2014 tarihinde çıkan haberde “Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yarın yürürlüğe girecek yeni tüketici kanunuyla herhangi bir tarifeye bırakmaksızın, “hesap işletim ücreti”nin tamamen yasaklandığını söyledi.

Burada tarihe dikkatinizi çekmek istiyorum hatta sizin için haberin kaynağını da vermek istiyorum buradaki bağlantıya bakacak olursanız zaten bankaların ne bakanların çıkardığı kanunu ne insanların madurluk durumunu taktığı yok ve bu yazıyı 26.06.2014 tarihinde çıkarılan kanuna rağmen hesap işletim ücreti adı altında hakkı gasp edilen bir vatandaş olarak yazıyorum.

Sürekli olarak aktif kullandığım iş bankası hesabıma rutin işlerim için gün itibariyle giriş yaptığımda bankanın benden toplamda 50tl hesap işletim ücreti kestiğini gördüm ve hemen bankanın müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri hizmetlerinde muhattap olduğum bayana durumu anlattım ve aylık toplam yaptığım havale ve eft masraflarından kesinlen para zaten bu ücrete yakın dolayısıyla bankaya para kazandırdığım halde bunu yapmaya haklarının olmadığını ve 1 hafta içerisinde iade edilmezse hesabımı kapatacağımı belirttim tabi an itibariyle henüz ne geri dönüş oldu ne de para iadesi oldu.

Geçmiş dönemlerde bu tarz durumlarla karşılaşan kişiler çeşitli internet sitelerinde hakem heyetine gidin, avukatınıza başvurun sizi yönelndirsin gibi yazılar okudum ama az veya çok kişinin benim gibi düşündüğünü varsayacak olursak benim aklımdan geçen “Eğer geri iade olmazsa hesabımı kapatırım, etrafımda ne kadar insan da varsa durumu anlatırım gerekeni yapmalarını söylerim, ücreti iadesi olursa da her zamanki gibi çalışmalarımı sürdürürüm.” ama artık yok! ücret iadesi bile olsa artık işim olmaz.. çünkü bankaya olan öfkem sayesinde yeni bir hesap türü keşfettim ve internette baya araştırdım hatta türkiyenin en iyi sitelerinden birinde açmış olduğum konu ile de bir çok arkadaşımı da bu avantajlardan yararlanmak için hesap açtı.

Peki Bu Hesap Nedir, Ne Değildir ?

Bu hesap öncelikle çoğunuzun canını yakan hesap işletim ücretini almıyor, sizden saçma sapan 3-5 talimat ver şartını koşmuyor. Yapmış olduğunuz havale ve eftler için sizden ayrıca para kesmiyor, size verdikleri kart sayesinde bankamatikten istediğiniz zaman paranızı yatırabilir ve çekebilirsiniz.

Mobil olarak sürekli hesabınızı kontrol etmek isterseniz google play ve ios marketten uygulamayı indirebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, bu uygulamlarda eksik olan tek şey ise kullanırsınız kullanmazsınız bilemem ama şans oyunları ödemesi bulunmuyor.

Biliyorum kulağa oldukca hoş geliyor ama tabi ki iş sadece bunda da bitmiyor ayrıca hesabınızdaki paraya yıllık %10 faiz bile veriyor.

Bu rahatlıkları size Finansbank Enpara sağlıyor.

Başvurunuzu internet üzerinden 3 aşamada 10 dakika içerisinde tamamlayabiliyorsunuz ve vermiş olduğunuz adrese yetkili kişi gelip size oldukca yalın olan sözleşmeyi okutup imzalatıyor akabinde kartınızı teslim alarak rahat edebiliyorsunuz.

Benim ne madur olduğum banka ile ne de finansbank enpara ile hiçbir ilişiğim yoktur dolayısıyla tavsiye etmiş olduğum enpara tarafından madur olursam veya etrafımda madur olan kişiler olursa bu yazıda güncelleme de yapacağım.

4 YORUMLAR

  1. Geçtiğimiz hafta benden de hesap işletim ücreti kesmişler ve arayıp bunu yapmaya haklarının olmadığını belirtmeme rağmen ellerinden birşey gelmediğini belirttiler bende hesabımı kapattım ve kurtuldum birazdan enpara hesabı açıp artık bu hesap işletim derdinden kurtulmak istiyorum, yazı için teşekkürler.

  2. Çok güzel bir yazı elleriniz dert görmesin, bugün benden de kesinti olmuş ve iade etmediler bende artık çareyi hesabı kapatmakta buldum, bende enparaya geçmeyi düşünüyorum ama burası da diğerleri gibi sonradan ücret keser diye korkuyorum açıkcası.

  3. çok güzel bir yazı olmuş. ellerinize sağlık. Herkesin bu konularda duyarlı olup böyle güzel şeyleri birbirimizle paylaşımda bulunmamız lazım..

  4. Ben yaklaşık 1 yıldır bu enparayı kullanıyorum hiçbir problemle karşılaşmadım, internet bankacılığına girdiğimde bugüne kadar yaptığım işlemler sonucu kazandığım para 350tl olarak görülüyor dolayısıyla ben başka bankadan bu işlemleri yapmış olsaydım hesap işletim ücreti hariç havale ve eft den 350tl para ödeyecekmişim param cebimde kaldı çok iyi oldu, faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here