HTC One X modeli 4 Çekirdekli İşlemcisi ile Hıza Doyuruyor

2

Htc, akıllı telefon pazarında ciddi yere sahip ve akıllı telefon üretim devi Samsung en büyük rakiplerinden biridir. Htc ürettiği farklı akıllı telefonlar ile piyasaya birçok yenilik kazandırmıştır. Sekiz çekirdekli akıllı telefon, bombeli ekran, Beats Audio ses kalitesine sahip telefonlar ve alışılagelmişin dışında hoparlör kısmını ön yüze alarak sektörde olmayan yenilikleri getirmeyi başarmıştır. Htc firmasının amiral gemisi olan Htc One modelini bir üst seviyeye taşıyarak Htc One X modelini piyasaya sürmüştür. Avantajları ve dezavantajlarıyla HTC One X’i inceleyelim.

HTC One X akıllı telefonlar arasında en büyük ekrana sahip olma özelliğini taşıyor. 5.9 inç Süper LCD3 ekranı onun görünümüne yenilik kazandırmıştır. HTC One X modeli bir önceki versiyonu olan HTC One özellikleriyle neredeyse birebir olarak aynı yapılmıştır. Neredeyse HTC One baskılı devre çıkartılarak HTC One X modeline koyulmuş gibidir. HTC One modelinde hafızayı arttırmak için kart yuvası olmaması çok eleştiri almasına sebep olmuştu. Fakat HTC One X modeline SD kart yuvası dahil edilmiş. Pil yuvasından çıkmamasına rağmen metal arka kapat yerinden çıkmalı yapılmış. HTC One X modelini özel kılan seçeneklerinden biride arka tarafta yer alan parmak izi okuyucusudur. Üç parmağa kadar hafıza alan bu kısımda bir parmağınızla kilidi açabilir ve diğer parmaklara kameraya hızlı erişim gibi seçenekler eklenebiliyor. Hoparlör kısmı HTC One modeliyle aynı şekilde ama eksik olan bir kısım vardır ki artık beast audio ses sisteminin olmaması. Li-Po 3300 mAh gücünde büyük bataryası düşük enerji tüketimiyle pilin uzun süre dayanmasını sağlamaktadır. HTC One X belleği 2 GB olarak ayarlanmış ve dahili hafızası 16/32 GB seçenekleriyle piyasaya çıkmıştır. Standart MHL kablosu ile direkt olarak TV çıkışı verilebiliyor.

2 YORUMLAR

  1. Hem uygun fiyatı hemde çok hızlı bir telefon yaklaşık olarak 2 senedir htc kullanıyorum ve bir kere olsun kayma veya yavaşlama yaşamadım en kısa sürede one x almayı planlıyorum.

  2. Nisan 2014 de HTC One model telefon aldım 1 ay geçmeden kamerasında düşük ışıkta sorun olduğunu farkettim çekerken mor gösteriyordu. KVK 'dan onarım gördü ve yenisini vermediler. HTC sorunumu çözmedi. Yasal hakkım olan sürede iade değişim talebimi yerine getirmediler. Sonuçta akıllı telefona kamerasıda iyi diye o kadar para ödedim, ödediğim paraya acıdım. Ayrıca sikayetvar sitesinde haklarında yazılan şikayetlerin hiç birine cevap yazmamışlar. Bu nasıl müşteri memnuniyeti… Yeni bir telefonda sorun yaşadığınızda satıcı KVK'ya KVK HTC 'ye HTC de sorunu size paslayarak bir üçgen oluşuyor ve bu şekilde mağdur edildim. Ürünün arkasında üretici durmazsa mağdur edileceğime bir daha HTC almam daha iyi. Tüketici hakem heyetine başvurmak zorunda bıraktılar beni.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here