HTC Yine Akıllı Saat Sektörüne Küstü

0

htc-akilli-saatUzun süredir akıllı saat sektörüne giriş yapmaya hazırlanan HTC’nin atılımı yine kördüğüm oldu ve şirket geliştirmekte olduğu akıllı saatin çıkış tarihi tekrardan erteledi.

Telefon dünyasında büyük firmaların arasında yer alan HTC, uzun bir süre önce akıllı saat çıkaracağını duyurmuştu. HTC’nin CEO’su olan Cher Wang, Şubat aylarında yaptığı konuşmasında, HTC’nin piyasaya süreceği akıllı saati ile birlikte sektörün lideri konumuna geleceğini iddia etmişti. Fakat bu açıklamadan sonra geçen zaman içerisinde HTC’nin akıllı saatine dair hiçbir bilgi ya da görsel yayınlanmadı.

İşin garip tarafı; HTC’nin akıllı bir saat üretme projesi aslında 2013 yılından beri konuşulmakta ve yaklaşık 3 yıl gibi uzun bir süre geçmesine rağmen halen elde tutulur bir gelişme mevcut değil. Şubat ayında şirketin CEO’su Cher Wang’ın yaptığı açıklama meraklılarını biraz olsun umutlandırsa da, bu konuşmadan sonra aylar geçmesine rağmen hiçbir detay verilmemesi, HTC sevenlerini yeniden hayal kırıklığına uğrattı.

Akıllı Saat Ne Zaman Çıkacak?

Yeni çıkacak mobil cihazların görsellerini daha yayınlanmadan halka sızdırmasıyla ünlü olan Twitter fenomeni Evan Blass, bu defa da HTC’nin akıllı saati ile ilgili bir açıklama yaparak saatin piyasaya girişinin yeniden ertelendiğini ve öngörülen çıkış tarihinin de sonbahar ayları olduğunu söyledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here