İmessage Gelen Mesajların Arkaya Düşme Sorunu

0

Son dönemlerde iOS işletim sistemine sahip cihazlarda sık sık görülen bir sorun dikkat çekmiştir. Popüler mesajlaşma uygulaması iMessage’de yeni gelen mesajların arkaya düşmesi kullanıcılar açısından büyük bir sorun yaratmaktadır. Kullanıcıların bu gibi sorunlara yönelik olarak yaptığı araştırmalar ise net bir çözüm sunmamaktadır. Eğer iOS işletim sistemli cihazınızda iMessage isimli uygulamayı kullanıyorsanız ilk olarak yeni güncellemeleri almanızı öneririz. Bu gibi durumlarda güncelleme yapmak önemli bir husustur. İlgili markanın var olan çalışmalarına bağlı hataları fark edeceği gibi çözüm bulma ihtimali daha yüksektir. Bu nedenle üçüncü taraf geliştiriciler tarafından sunulan önerileri dikkate almamanız gerekir. Aksi takdirde uygulamanızı ve cihaz güvenliğinizi riske atabilirsiniz.

Resmi uygulama sayfası üzerinden yayınlanan güncellemeleri kontrol ederek eğer varsa güncellemeyi uygulamanız ve cihazı yeniden başlatarak iMessage uygulamasını kullanmanız önerilir. Eğer güncelleştirme yapılmamışsa reddit forumlarında sunulan önerileri uygulamanızın hiçbir faydası olmayacaktır. Çünkü buradaki önerilerin çoğu geçicidir. Sadece anlık olarak çözümlenen sorun kısa süre sonra tekrar edecek ve yeni gelen mesajlar arkaya düşecektir. Bu nedenle sorunun kalıcı çözümü için uygulama geliştiricilerinin güncelleme sunmasını beklemeniz gerekmektedir. Bu konuda yapılabilecek net bir seçenek bulunmadığı gibi çözüm konusunda uygulama sahiplerinin de hiçbir yöntem sunmadığı gözlemleniyor. iMessage uygulamasına sahipseniz yaşadığınız sorunu resmi iletişim kanallarından uygulama sahiplerine iletmeniz mümkündür. Böylece sorununuz ile ilgili çalışmalar kısa sürede yapılabilir.

iMessage Sorunu Çözüldü

Mesajların geriye düşme sorununun çok fazla cihazda meydana geldiği bilgisini alan ve bu soruna kayıtsız kalmayan ios yetkilileri yaptığı son güncelleme ile problemi ortadan kaldırdı.11.3.1 güncellemesi ile hem tepkime sorunu hem de imessage sorununu çözdü.

Telefonda geçici olarak çözüm uygulayıp uygulamayı kullanmak istiyorsanız bu konuda yapabileceğiniz tek bir seçenek bulunuyor. Mesajlaşma uygulamasını kapatıp çıkarak çoklu uygulama penceresini açıp mesaj kartını yukarı sürükleyerek kapatmanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından telefonunuzu yeniden başlatarak geçici çözüm bulmuş olursunuz. Ancak uygulama sürekli olarak aynı hatayı veriyorsa hard reset atmayı denemeniz önerilir. Reset attıktan sonra düzeleceğinin garantisi ise yoktur. Bu sadece bir öneridir ve bazı kullanıcılarda işe yaradığı için göz önünde bulundurulmaktadır. Fakat birçok uzman konu hakkında güncelleştirme beklenmesinin daha uygun olacağı var olan tüm yöntemlerin zaman kaybından başka bir işe yaramayacağı ifadesinde bulunduğu gözlemlenmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here