İnstagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir

0

Milyonlarca kullanıcısı olan popüler resim ve fotoğraf paylaşım platformu olan instagram gün geçtikçe popülerliğini artırıyor. Her gün milyonlarca fotoğraf ve video paylaşılıyor, kullanıcılar istedikleri fotoğraflara etiket yardımıyla kolayca ulaşabiliyor. İnsanlar kendi çektikleri fotoları takipçileri ile paylaşıma sunabiliyorlar. Bazı takipçiler ise beğendikleri ve anı olarak saklamak istedikleri fotoğrafları akıllı telefonlarına indirmek istemektedir. Bu fotoları ve videoları indirebilmek için bir çok farklı program ve yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı;

İnstasave Uygulaması

Bu uygulamanın tek amacı Instagramdaki fotoğrafları akıllı telefonlarınıza kaydetme amacıyla yazılmış bir uygulamadır. Uygulamayı Play Store’dan ücretsiz olarak edinebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama girişte kullanıcı adınızı ve şifrenizi istemektedir.

Ekran Görüntüsü Alarak (Screenshot)


Instagram’da ki resimleri telefonunuza kaydedebilmenin bir diğer yolu da ekran görüntüsü alarak mümkündür. Instagramdan indirmek istediğiniz resim telefon ekranında iken akıllı telefonunuzun ekran görüntüsünü almaya yarayan tuşlarına bastığınızda veya bazı telefonlarda özel olarak elinizin tersi ile ekran alıntısı aldığınızda resim otomatik olarak galerinize eklenecektir. Android sistem yüklü telefonlarda genel olarak ekran alıntısı alma kombinasyonu “Ana ekran tuşu + ekran kilidi tuşu” bu iki tuşa aynı anda bastığınızda ekran alıntısı almış olursunuz. Elde ettiğiniz fotoğrafın kenarlarını kırparak kaydetmek istediğiniz resmi elde etmiş olursunuz. Fakat bu teknik oldukça uğraş gerektiriyor ve resmin kalitesinin bir hayli düşmesine sebep oluyor.

Instagram’dan fotoğraf indirmenin 2 pratik yolu bunlardır. Eğer güvenlik yönünden şüpheniz var ise ikinci yol tavsiye edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here