Instagram Fotoğraflarını Bilgisayara Kaydetme

0

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram fotoğraf paylaşım ağı olarak ilgi görüyor. Milyonlarca aktif kullanıcısı olması ile her saniye yüzlerce fotoğraf paylaşımı yapılan Instagram’da kullanıcılar fotoğrafları bilgisayarına kayıt edemiyor. Akıllı telefon ve bilgisayar sistemleri sağ tık veya farklı bir şekilde Instagram üzerindeki bir fotoğrafı kolay bir şekilde bilgisayara kayıt etmeye izin vermez iken farklı bir yöntem ile bilgisayarınıza Instagram’daki fotoğrafları orijinal boyutları ile kayıt edebilirsiniz. Peki nasıl? Hemen adım adım fotoğraflar ile birlikte anlatalım.

instagram-fotografi-pc-kaydetme-1

Biz örnek olarak Özge Ulusoy’un Instagram hesabına girdik ve bir tane fotoğrafını bilgisayar üzerinden açtık. Sizde bilgisayar üzerinden Instagram’da bilgisayarınıza kayıt etmek istediğiniz fotoğrafı bulun ve açın. Ardından aşağıdaki gibi işlemi uygulayın.

instagram-fotografi-pc-kaydetme-2

Fotoğrafın üzerine gelerek sağ tık yapıyoruz ve açılan sekmede yukarıda kırmızı ile işaretlenmiş alandaki gibi Öğeyi Denetle seçeneğine tıklıyoruz.

instagram-fotografi-pc-kaydetme-3

Öğeyi denetle seçeneğine tıkladıktan sonra yukarıdaki gibi ek bir pencere açılacak. Bu pencere bizdeki gibi alt bölümde de açılabilir veya yan sekmede de açılabilir, herhangi bir farkı yoktur.

Açılan pencerede herhangi bir yere basmamanız gerekiyor. Eğer yanlışlıkla bir bölgeye tıklar iseniz işlemleri en baştan uygulamalısınız. Eğer yukarıdaki ekran sizin de karşınıza geldi ise sağ tarafta gördüğünüz gibi background image bölümündeki linki gelip sağ tıklıyor ve “ resmi yeni sekmede aç “ veya İngilizce olarak “ open link in new tab “ seçeneğine tıklıyoruz.

instagram-fotografi-pc-kaydetme-4

Resmi yeni sekmede aç dedikten sonra var olan sayfadan farklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve burada sadece kayıt etmek istediğiniz fotoğrafı göreceksiniz. Fotoğrafın üzerine geliyoruz ve sağ tık yaparak resmi farklı kaydet seçeneğini kullanarak bilgisayarımıza kayıt ediyoruz.

Sadece birkaç adım ile birkaç dakika sürecek bu işlem ile Instagram üzerindeki istediğiniz tüm fotoğrafları bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz. İşlem sırasında birkaç kod görünse de bunlar kafanızı karıştırmasın. Eliniz alıştığında bu işlemi yapmak sadece birkaç saniyenizi alacaktır. Instagram üzerindeki fotoğrafları bilgisayarınıza kayıt etmek için bu yöntemi kullanır iken Google Chrome tarayıcısı kullanmanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here