Instagram Hikayelere Çıkartma Nasıl Eklenir?

0

Instagram’ın kullanıcılarına son sunduğu yeniliklerden olan hikâyeler, beraberinde bazı özellikleri de getirdi. Facebook ile gündeme gelen canlı yayın özelliği böylece artık Instagram’da da kullanılabiliyor. Kullanıcılar için büyük kolaylık olan hikâyeler, daha şimdiden ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip. Uygulamanın ilk çıkışına bakıldığında ciddi anlamda bir yol kat ettiği net bir biçimde görülebiliyor.

Instagram Çıkartma Ekleme Özelliği

Çıkartmaların fotoğraflara eklenmesi özelliğini Facebook ile birlikte tanımıştık. Instagram’ı satın alan Facebook, hikâyeler özelliğine çıkartma ekleme şansını da kullanıcılarına sunmuş bulunuyor. Bu özelliklerin bir bir eklenmesi sebebiyle de çok sayıda güncelleme yapıldı. Duyumlara göre Instagram’ın hikâyeler özelliğini daha da renklendireceği ve bu nedenle daha birçok güncellemeye yayınlayacağı düşünülüyor. Çıkartmalar sayesinde uygulamanın daha renkli, ilgi çekici olduğu da kullanıcılar tarafından sıkça dile getiriliyor.

Instagram Hikâyeler Çıkartma Ekleme

Kullanıcılar hikâyelerine, fotoğraflarına ya da videolarına çekim işlemi bittikten sonra çıkartma ekleyebiliyor. Çekim bittikten sonra çıkartma ikonu ekranda, üst kısımda yer alıyor. İkona dokunarak çıkartma seçenekleri geniş bir şekilde görülebiliyor. Çıkartmaların hemen altında da emojilere yer verilmiş. Dönemin durumuna göre çıkartmalar yılbaşı, noel gibi temalarda olabiliyor. Bunun dışında bu çıkartmalar hava durumu, saat, konum gibi detaylar içerebiliyor. Ayrıca eklenen çıkartmaların boyut, konum gibi detaylandırmaları da yapılabiliyor. Bunun yanında Instagram kullanıcılarına daha birçok çıkartma seti sunacağını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here