Instagram Kapatılan Hesap Sonrası Ne Yapılmalı

0

Dondurulan Instagram Hesabı Açılmak İstendiğinde Hesabın Kapatıldığının Söylenmesi

instagram-hesap-kapatmakHesabı dondurma özelliği Instagram’ a sonradan eklenmiş bir özelliktir. Bu özellikten önce Instagram yalnızca hesaplarımızı silmemize olanak veriyordu. Ancak artık dondurabiliyoruz. Instagram hesabını dondurduktan sonra yeniden açmak istediğinde sorun yaşayan pek çok kişi vardır. Bu konuda öncelikle şunu söylemek gerekir ki Instagram hesabınızı haftada sadece bir kez kapatabilirsiniz.

Aynı zamanda eğer hesabınızı dondurmuşsanız ve birkaç saat sonrasında bu hesabı yeniden açmaya çalışıyorsanız başarısız olursunuz. Çünkü dondurduğunuz Instagram hesabını yeniden açmak için en az bir gün beklemeniz yani üzerinden 24 saat geçmesi gerekir. Bu süre bazen daha da uzayabilir.  Bununla beraber dondurduğunuz hesabınızı açmak için telefonunuzdaki mobil Instagram uygulamasını kullanmanız gerekir. Çünkü aksi durumda kullanıcı adı ya da şifre hatası verebilir. Ayrıca eğer hesabınızı dondurduktan sonra kullanıcı adınızı veya şifrenizi unutmuşsanız hesabınızı açmanız çok zor olabilir.

Bunlar haricinde hesabınız siz dondurmadan önce veya çok yakın zamanda Instagram algoritması tarafından sahte hesap olarak algılanıp askıya alınmış yani kapatılmış olabilir. Bu durumda da https://help.instagram.com/contact/740949042640030 linkini kullanarak hesabınızı geri almayı deneyebilirsiniz. Ancak bu link ile ulaşacağınız sayfadaki soruları doğru şekilde yanıtlamanız gerekir. Son aşamaya geldiğinizde eğer hesabınız kendi fotoğraflarınızı paylaştığınız bir hesap ise Instagram sizden bir fotoğrafınızı isteyebilir. Bu fotoğrafı gönderdikten sonra büyük ihtimalle hesabınız açılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here