İnstagram Portre Özelliği Nasıl Kullanılır

0

Mobil dünyanın kuvvetli markası olan Instagram aktif kullanıcı sayısı ile dikkatleri üzerine çeken en önemli markadır. Aynı zamanda dünya üzerinde milyonlarca kullanıcının etkileşim gösterdiği en önemli uygulamadır. En fazla zaman geçirilen uygulama olarak dikkatleri üzerine çeken Instagram yaptığı her yenilik ve geliştirme ile rakiplerine ciddi oranda fark atmayı başarmıştır. Zaman içerisinde basit bir fotoğraf paylaşma uygulamasından devasa bir sosyal paylaşım ağına dönüşen Instagram’ın başarılı hikayesi birçok markaya ilham vermiştir. Özellikle Instagram ile benzer özellikler taşıyan uygulamalar bu konuda kalıcı çalışmalara imza atmayı başarmıştır. Instagram ise her geçen gün kendisini yenilemeye ve kullanıcı odaklı çalışmalar yapmaya devam etmiştir.

Instagram’ın son güncellemesi ile birlikte hayatımıza giren Portre modu ise dikkatleri üzerine çeken en önemli geliştirmelerden birisidir. Portre mod ile daha etkili fotoğraflar çekebilmeniz mümkün olduu gibi bu efekt ile dikkatleri üzerinize çekmenizde mümkündür. Focus modülü ile kullanabileceğiniz portre modu yüzünüzün ön plana çıkarılmasını sağlamaktadır. Bilindiği üzere fotoğraflarda kullanılan filtreler devasa görsellerin ortaya çıkmasında etkilidir. Fakat günümüzde kullanılan filtre özelliklerini yüksek oranda değiştiren bu uygulama portre modu ile birlikte fotoğraf çekmeyi sevenlerin daha çok aşina olacağı bir özelliği devreye sokmuş oldu. Özelliği kullanmak için yapmanız gereken birkaç basit işlem bulunmaktadır. Bunun dışında özellikten faydalanmanız mümkün değildir.

Instagram’ın portre modunu kullanmak için ilk aşamada uygulamayı son versiyon ile güncellemelisiniz. Eğer güncellemeleriniz otomatik alınıyorsa zaten özellik size eklenmiştir. Ancak güncelleme almadıysanız mobil cihazınızın resmi mağazası üzerinden uygulamayı aratarak güncellemeyi indirebilirsiniz. Üçüncü taraf geliştiriciler ve dağıtıcılar tarafından sunulan alternatif indirme bağlantıları üzerinden Instagram’ı güncellemeyiniz. Aksi takdirde hem telefonunuzun hem de Instagram hesabınızın güvenliğini riske atabilirsiniz. Uygulamayı güncelledikten sonra hikaye bölümüne giriş yaparak focus modülünü seçmelisiniz. Ardından çekeceğiniz fotoğrafı ayarlayarak öne çıkarmak istediğiniz bölgeyi veya yüzünüzü portre modu ile öne çıkarabilirsiniz. İşlemlerin ardından fotoğrafınızdaki değişimi siz de fark edeceksiniz. Son derece kolay kullanıma sahip olan bu özellik şimdiden birçok kullanıcı tarafından beğenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here