İntel Core i9 İşlemci İncelemeleri

2

Ortaya koyduğu projeler ve donanımsal ürünler ile adından sıklıkla söz ettiren Intel yeni bir neslin kapısını aralıyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez ortaya çıkan ve büyük bir etki yaratan i9 işlemci donanım meraklılarını kendisine hayran bırakmıştır. Intel’in piyasaya sunacağı i9 işlemciler bugüne dek piyasada var olan birçok işlemciye oranla dikkat çekici özelliklere sahiptir. Özellikle yeni bir neslin kapısını aralayan bu işlemcilerin üst düzey kalitede performans sağlayacağı ifade ediliyor. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlarda işlemcinin ne kadar verimli performans sağlayacağını gözler önüne seriyor. Kısa süre sonra resmi görseller ve videolu tanıtımın yapılacağı ifade edilmekle birlikte ürüne dair ayrıntılar kısmi olarak verilmiş oldu.

i9 İşlemcide Üst Düzey Performans

Intel i9 işlemcinin dikkat çeken ilk özelliği 18 çekirdekli olması ve performans bakımından çıtayı en tepeye taşıması oldu.  Özellikle en yeni oyunları yüksek performans ve yüksek kalitede çalıştırma garantisi sunan i9 işlemcilerin oyuncu bilgisayarlarında önemli yer tutacağı ifade ediliyor. İşlemcinin performans bakımından piyasadaki en üst seviyede yer alması ise bu konudaki tek alternatif olacağını gösteriyor. X299 çipseti ile uyumlu olarak geliştirilen işlemcinin 6.nesil işlemcilerin güncellenmiş versiyon özelliklerine sahip olmaktadır. Core i9 modellerinin saat hızı 3.3 GHz, Turbo Boost ile 4.3 seviyelerine ulaşabildiği vurgulanmıştır. Aynı zamanda saat hızının 4.5 GHz seviyesine ulaştığı modelleri de mevcuttur.

18 Çekirdekli i9 Fiyatı 1999 Dolar

Core i9 Extreme Edition tanıtımında dikkat çeken en önemli özellik 10, 12, 14 ve 16 çekirdekli modellerinde bulunuyor olmasıdır. Intel Cover işlemcileri arasında yapılan fiyat kıyaslamalarında ise Core i5 modellerinin 299 dolar, Core i7 modellerinin 399 dolar ve 10 çekirdekli Core i9 modelinin 599 dolar olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda 18 çekirdekli Core i9 işlemcilerin fiyatının 1999 dolar olacağı ifade edilmiştir. Her ne kadar bu fiyatlar tüketici için uygun olmasa da performans bakımından verimli sonuç almak isteyenlerin memnun kalacağı garanti edilmiştir. Ülkemize ne kadar fiyat ile giriş yapacağı belli olmayan cihazın çıkış yaptıktan sonra vergiler dahil 8000TL ile 8500TL arasında olabileceği ifade ediliyor. Ancak cihazın resmi olarak ne kadar fiyata sahip olacağı henüz belli değil.

2 YORUMLAR

  1. Dolar kuru yüzünden olması gerekenlerin çok üstünde yer alıyor pc ekipmanlarının fiyatları maalesef, avrupa da çok rahat bilgisiz birisi bile rahatlıkla en iyileri seçip alabilirken bizler burada detayına kadar en ufak inceliğine kadar araştırıp almak durumunda kalıyoruz ki performansta sorun yaşamayalım diye. Maalesef fiyatlar çok uçuk..

  2. Intel’i her zaman tek geçerim. AMD düşük bütçesi olanlar için uygun olsa da Intel tartışmasız en iyidir. i9 eminim çok iyi performans verecektir. fakat Intel işlemciler gerçekten çok pahalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here