İos 11 Beğenmediyseniz İos 10’a Geri Dönebilirsiniz

0

IOS 11 güncellemesi ile Apple kullanıcılarının merakları uygulamalar üzerinde yoğunlaştı. Ancak yeni sürümden memnun kalmayan kullanıcılar işin içinden çıkma yolu aramaktalar. Bu güncelleme ile memnun kalan büyük bir kesim bulunsa da eski sürüme alışık, alışkanlıkları pahasına yenilikten vazgeçecek birçok kullanıcı bulunmakta. Ayrıca yeni güncelleme ile cihazlar arasındaki büyük farklar hataların peydahlanmasına neden olmaktadır. IOS 11’den IOS 10 dönüş yolu aşağıda maddeler halinde konuya açıklık getirecek şekilde sıralanmaktadır.

-Bilgisayarınıza iTunes’in en son versiyonunu yüklemelisiniz.

-İpsw.me sitesinden cihazınıza en uygun iOS 10.3.3 dosyasını indirmelisiniz.

-IPhone veya IPad’inizi bilgisayarınıza bağlayıp, aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak cihazınızı kurtarma moduna geçirmelisiniz.

NOT: IPhone 7/ IPhone 7 Plus için: iTunes logosunu görene kadar güç ve ses kısma tuşlarına basılı tutmalısınız. Diğer modeller için ise; iTunes logosunu görene değin güç tuşuna ve ana ekran tuşuna basılı durmalısınız.

Kurtarma Ekranı

-Cihazınızın kurtarma modunda olduğunu bildiren bir iTunes uyarısı göreceksiniz. Bilgisayarın shift tuşuna basılı kalarak iTunes’daki geri yükle butonunu tıklamalısınız. Güncelle butonuna tıklarsanız eğer; veri kaybı olmadan IOS10’ a geçiş yapabilmektesiniz. Açılan pencerede indirmiş olduğunuz IOS 10.3.3 IPSW dosyasını seçerek geri yükleye tıklamalısınız.

-İşlem tamamlandığında IPhone veya IPad’ inizi yeni bir cihaz olarak ayarlayabilmekte, iCloud ya da iTunes uygulamaları üzerinden yedeklerinizi geri yükleyebilmektesiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here