ios Telefonlara Format Nasıl Atılır?

0

iPhone Telefonlara Format Nasıl Atılır?

ios-formatPiyasanın en iyi yazılım şirketlerinin başında gelen Apple’ın gözde telefonu iPhone, bazı durumlarda yavaşlama, donma ve takılma gibi sorunlar oluşturabilmektedir. Bu sorundan kurtulmak için yapmak gereken cihaza format atmak ve fabrika ayarlarına döndürmektir.

iPhone Telefonlara Format Atmak

iPhone cihazının format işleminin gerçekleşmesi için ilk olarak telefonu komple kapatmak gerekmektedir.

Telefon kapalı durumda iken bilgisayar üzerinden önceden kurulmuş olan iTunes programı açılır.

İphone üzerinde Home tuşu olarak geçen yuvarlak tuşa basılı tutulur ve aynı anda USB kablosunun bir ucu bilgisayara, bir ucu iPhone’a takılır. Bilgisayarla telefon arasında bağlantı sağlandığı zaman bilgisayar ekranında iTunes penceresi açılır. Bu pencerede yer alan “Recovery Mod (Geri Yükle)” sekmesi seçilir ve işlem tamamlanana kadar beklenir.

Bu işlemden sonrasını telefon ve bilgisayar koordineli olarak kendi kendilerine halledeceklerdir. İşlemin bittiğinin uyarısı ekrana geldikten sonra artık iPhone’a format atılmış ve donma, takılma gibi problemler ortadan kalkmıştır.

iPhone Telefonlara Format Atmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

iPhone cihazlara format atılmadan önce cihazdaki her şeyin iTunes kullanılarak bir bilgisayara yedeklenmesine dikkat etmek gerekmektedir. Bunun sebebi ise format işleminin cihazın içerisindeki tüm verileri silecek olmasıdır.

Format işleminin başlayabilmesi ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için format işlemine başlamadan önce mutlaka telefonun şarjının en az %50 olması gerekmektedir. Format esnasında şarjın bitmesi işlemin yarım kalmış olması demektir ki bu durum telefonda kalıcı hasarlara yol açabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here