iOS Telefonlarda Google Rehber Nasıl Kullanılır?

0

google-ios-rehberiOs telefonlar, Apple marka cihazlardır. iOS işletim sistemi Apple cihazlarında kullanılan ve oldukça beğenilen bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi gelişmekte ve sürekli yeni versiyonları yayınlanmaktadır. iOS telefonlarda Google rehber nasıl kullanılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Google rehber Android cihazlarda kullanılmakta ancak son güncellemeler ile iOS telefonlarda da kullanılmaktadır.

iOS telefonlarda Google rehberini kullanmanız için açık internet standardı olan CardDAV’ı kullanabilirsiniz. CardDAV ile Google kişilerinizi senkronize etmeniz durumunda cihazınızda tüm Google kişilerinizi görüp, düzenleyebileceksiniz.

iOS 7 ve sonraki sürümlerde cihazınızda “Ayarlar” sekmesini tıklatın. Burada “Mail, Kişiler ve Takvim” kısmını seçin. Ardından “Hesap Ekle” sekmesine tıklatın ve Google’ı seçin. Sonrasında Google hesap bilgilerinizi doğru bir şekilde girin. Tüm bilgileri girerek “Sonraki” seçeneğini tıklatın. Bu noktada “Kişiler” seçeneğinin açık konumda olduğunu kontrol edin ve anahtarın yeşil renkte olduğundan emin olun. Sonrasında ekranın en üst kısmında yer alan “Kaydet” seçeneğini tıklayın. Tüm bu işlemlerden sonra kişi senkronizasyonları otomatik olarak başlayacaktır.

iOS 5 ve iOS 6 işletim sistemi yüklü olan cihazlarda ise yukarıdaki işlemlere ek olarak “CardDAV Hesabı Ekle” seçeneğini seçmelisiniz. Bunu yaptığınızda iOS telefonunuz ile Gogle rehberiniz senkronize edilmeye başlayacaktır. iOS telefonlarda Gogle rehber eklerken hangi iOS sürümünü kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde senkronizasyon işlemi sonuçsuz kalacak ve Gogle rehberinizi kullanamayacaksınız.

iOS telefonlarda Google rehberi kullanımı ile önemli bir sorun çözüme kavuşmuştur. Google’da yer alan rehberinizi, mail adreslerini senkronize ederek her an her yerde bu kişilerin bilgilerine ulaşabileceksiniz. Aynı şekilde bu yöntem ile birlikte Google rehberinizde bulunan kişileri düzenlemeniz, bilgi eklemesi yapmanız mümkün olacaktır. Bu sayede özellikle mail gönderiminde rahatlayacak ve işlemlerinizi iOS telefonlar ile anında yapabileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here