iPhone 6 Hakkında Genel Bilgiler

0

iphone6-incelemeBirçok insan tarafından merakla beklenen iphone 6 incelemesi daha geçtiğimiz günlerde apple firması tarafından yapıldı. Teknoloji meraklısı birçok insanın takip ettiği tanıtımda firma ıphone 6 ya ait bazı ipuçları verdi.

Apple firması bu kez ekran boyutunda ciddi bir değişikliğe girişmişe benziyor. İphone 6 nın ekran boyutu 4,7 inç, İphone 6 plusun ekran boyutu ise 5,5 inç büyüklüğünde olacak ayrıca firmanın çıkaracağı bu yeni seri firmanın şu ana kadar ürettiği en ince telefon olarak raflardaki yerini alacak. Başka bir deyişle iphone 6 incelemesinden çıkardığımız bilgilere göre seri önceki modellere göre teknik bakımdan daha ince ve daha uzun olmasıyla dikkat çekecek.

İphone 6 nın 19 Ekimde satışa sunulması bekleniyor. Yeni serinin fiyatı Abd de yavaş yavaş belli olmaya başlasa da Türkiye de kaça satılacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. İphone 6 yı ilk ıphone modeli ile karşılaştıracak olursak 50 kat daha hızlı bir işlemci gücüne ve 84 kat daha hızlı grafik işlem gücüne sahip olduğunu görüyoruz.

İphone 6 larda ayrıca 64 bit çip ve a8 işlemcide yer alacak,bu telefonun hızını kat kat yükselteceğe benziyor. Firma bu seride batarya ömrü ve internetteki hızına özellikle dikkat çekti o yüzden bu konularda da ciddi değişiklikler bekliyoruz. İphone 6 yanınızda ayrı bir kamera taşımanıza gerek bırakmayacak kalitede fotoğraf ve videolar da çekebilecek. 1080p video kalitesi ile bunu doyasıya yaşayabilirsiniz. 8 mega piksellik isight kamera ve 43mp panoramik resim çekme özelliklerini de sayabiliriz.

Yeni çıkacak olan İphone 6, 10 saat wifi kullanımı ve 11 saat video izleme imkânı sunacak. Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği telefon için yakında ön siparişler alınmaya başlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here