iPhone 6 ile ilgili Sızan Son Bilgiler

0

iphone-6-turkiye-satisApple gibi firmanın uzun süre aynı özellikler ile pazarda pay sahibi olmaya çalışması beklenmez. Rakiplerine karşı her zaman yeni model ve yeni özelliklerle cihaz geliştirme beklentisi vardır. Özellikle akıllı telefon konusunda pazarı kaybetmemek için Apple’ın yeni model geliştirmesi ve isminin de iPhone 6 olması beklentisi her geçen gün daha fazla artıyor. Özellikle piyasadaki modeller olan iPhone 5S ve iPhone 5C’in ilk zamanlara oranla popülerliğinin azalması yeni bir iPhone modeli geleceği sinyallerini veriyor.

Apple ürünleri her zaman kullanıcıları tarafından beğenilse de bu yeni model beklentileri açıklanan özellikler ile gerçekleşirse hemen her akıllı telefon kullanıcısının ilgi odağı olacağı kesin denebilir. Yeni nesil iPhone satışının 2014’ün üçüncü çeyreğinde yapılması beklentisi var. Yeni iPhone 6 ile A8 işlemciyi cihazlarda kullanacağız. Apple bu işlemci modeli ile Samsung firmasına olan bağımlılığı da azaltmayı düşünmüş olmalı, çünkü işlemciyi TSMC (Tayvan Yarıiletken Üretim A.Ş.) üretecek.  Apple’ın, yeni model ile beraber yeni işletim sistemi iOS 8’i de kullanmaya başlayacağı bekleniyor ve rakibi Android’in 5.0 versiyonuna geçmeden üstünlük kurmaya çalışacağı ifade ediliyor. Yeni mpdel ile daha büyük boyutlara sahip iPhone kullanabileceğimiz söyleniyor. 4.7 veya 5.7 inch boyutlarında Full HD yeni iPhone ile kullanılmaya başlanacağı söyleniyor. Boyut ne olursa olsun yeni iPhone ile daha kaliteli bir ekranın bizi bekleyeceği kesin görünüyor. Kullanıcı beğenisine neden olan LG modellerinde olduğu gibi kenarlarda çıtasız bir tasarım da diğer beklentiler arasında yer alıyor.Kullanıcıların önceki modellerde var olan kamera şikayetleri de artırılacak sensör sayısı ile 8 Megapiksel kamera özelliği ile giderilmeye çalışılacak. 128 GB depolama alanı 2 GB ram beklentisi ise hafıza beklentileri olarak dikkat çekiyor. Yeni iPhone ile ilgili beklentilerden bakalım hangileri hayata geçecek.

İPHONE 6’NIN GENEL ÖZELLİKLERİ NE OLACAK?

The Wall Street Journal Apple’ın 6 inç bir telefon hakkında testlere başladığının haberini bu hafta yayınlamıştı. Ben yeni nesil telefonun 5,7 inç boyutunda olacağını düşünüyorum. İOS 7 ile gelmesi kesinleşen telefonun kısa bir süre içinde İOS 8 işletim sistemine geçirilmesi planlanıyor. Apple’ın 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçmesine de kesin gözüyle bakabiliriz. iPhone 6 iki farklı ekran modeli ile gelecek olursa 4,7 inç HD, 5,7 inç Full HD o zaman küçük ekranda A7 işlemcisini, büyük ekranda A8 işlemcisini kullanılacaktır. Sadece tek iPhone 6 olacaksa da A7 işlemcisi ile yola devam edilecek. A8 işlemcisi de iPhone 6S’te kullanılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here