İphone 6 Vs İphone 6 Plus Hangisini Almalıyım?

0

Akıllı telefon piyasasında hiç şüphesiz akla gelen ilk firma Apple ve ilk telefon ise iPhone olmaktadır. Günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı ve her geçen gün bir yeni modelinin piyasaya sunulduğu iPhone, en son çıkardığı iki model olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile tüketicinin aklını başından aldı. Biz bu yazımızda elinde iPhone kullanıcılarının şu anda kafasını kurcalayan iPhone 6 mı İphone 6 Plus mı almalıyım sorusunu basitçe inceleyecek ve sizler için hangi modelin alınması gerektiği ile ilgili bir ışık tutacağız.

Öncelikle olayı ekran boyutu ile inceleyelim. iPhone 6 Plus, iPhone 6’ya göre çok daha büyük ekranı ile büyük ekranlı telefon kullanmak isteyenler için avantajlı. 5.5 inçlik ekranı özellikle Note serisi telefonlar kullanabilen müşterilere hitap ediyor. Aynı zamanda büyük ekranlı bir telefonun getirdiği oyun ve video zevki ise tartışılmaz.

Şarj yönünden iPhone 6 Plus rakibine nazaran daha iyi bir deneyim sunuyor. Ama ekranın büyük olması ile bu fark çok büyük olmasa da gözle görülür derecede iyi.

iPhone 6 Plus ile daha kaliteli fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz. Çünkü sahip olduğu otomatik sabitleyici sistemi(ois) ile iPhone 6’ya nazaran çok daha iyi videolar çekebilirsiniz.

Bunun dışında iPhone 6 Plus’ın sahip olduğu kötü özellik ise ağırlığı. iPhone 6’dan epey ağır olan cihazımız hafif telefon sevenler için pek kullanım olanağı sunmuyor. Aynı zamanda ekranının ciddi anlamda büyük olması ise telefonu cebinde taşıyanlar için sorun sayılabilir. Tabii bu sorunlar göreceli olduğundan dolayı sorun olarak söylenmeyebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here