Iphone 6’ın Boyutu Hakkındaki Sızıntı

0

iphone-6-boyutuApple’in yeni telefonu Iphone 6, hakkında ortaya çıkan bir sızıntıya göre Iphone 6’ın boyutları hakkında biraz da olsa bilgi sahibi oluyoruz.
Geçtiğimiz günlerde Iphone 6’ya tasarım ve şemaları gibi örnekleri bir sızıntıyla ortaya çıkmıştı. Bu hafta içinde de telefonun boyutlarına dair ilk görsel internet alemine sızdırıldı.

Evet hali hazırda henüz bir Iphone 6 yok. Fakat görsel olarak bir Iphone 6 kalıbı var. Bu kalıp ise telefon kutusunun tasarımı için mi kullanılıyor yoksa telefonun dökümü esnasında mı kullanılıyor henüz bu bilinmiyor.

İnternete sızdırılan bu resimde, kalıbın hemen yanına bir 4S bırakılmış ve 4S ile aralarındaki boyutların farkı bariz olarak belli olmaktadır. Kalıbın boyutlarını göz önüne aldığımızda, 64 mm genişliğinde ve 138 mm uzunluğa sahip olduğunu görüyoruz. Bu da demek oluyor ki Iphone 6’ın boyu yaklaşık olarak 4.7 inç bğyğklüğünde olacak.

Diğer yandan daha önceden çıkan söylentilerde ise Iphone 6’nın iki farklı tarzı olacağı belirtilmekteydi. Bu tarzın ilki tablet ile telefon arasında bir cihaz olabileceği, diğeri ise normal akıllı telefon şeklinde bir cihaz olacağı yönünde. Ama elimize geçen sızıntılardan hareketle ortada şu an sadece bir kalıp mevcut.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here