Iphone Home Tuşu Bozulursa Ne Yapılmalıdır

0

Teknoloji hayatımızda hızla büyük yer kaplamaya başladı hatta fazlasıyla yer kaplıyor. Başta Apple bilindiği gibi piyasanın en iyilerindendir.  Apple ürünlerinden en çok satan olarak bilinen IPhone, sadece Türkiye’de değil dünyada da fazlasıyla rekabet gören telefonlardan biridir. Ancak her teknolojik alette olduğu gibi IPhone’da da bazı donanımsal, yazılımsal veya kullanıma bağlı sorunlar yaşayabiliriz. Bunlardan en sık görülen hata Home yani Ana Menü Tuşu’nun bozulmasıdır. Servise göndermeden önce evde yapacağınız bir kaç müdahale ile bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür. Umarım işinize yarar.

1.ci Çözüm

I – Hava Durumu uygulamasını açın.

II – Kilit tuşuna basılı tutun ve kapatma ekranının gelmesini bekleyin.

III – Bunu akabinde home tuşuna basılı tutarak birkaç saniye bekleyin telefonun ana ekranı açılacaktır.

IV – Home tuşu düzelecektir. Home tuşu kalibre olacaktır.

Bu da mı olmadı? O zaman diğer çözümleri denemekte yarar var.

2.ci Çözüm

Aletin uzun zaman kullanımından sonra çeşitli sebeplerle home tuşunun çevresindeki ince boşluğun tozlandığı ve bunun tuşun performansını kaybettiği öne sürülüyor. Çözüm ise o tozların oradan çıkmasına yardımcı olmak. Bunun için parmaklarımızı kullanarak tuşun çevresine küçük darbeler indiriyoruz. Ardından ufak ufak tozlar çıkacaktır. Buna 3-4 dakika devam edildiği sürece home tuşu çalışır hale gelecektir.

3.cü Çözüm

Baş ya da işaret parmağınıza kolonya sürün. Kolonyalı parmağınızı home tuşuna bastırın ve çevresine doğru dairesel hareketler uygulayın. Tozlar çıktıkça pamuklu çubuk ile tozları silip bu işlemi tekrar tekrar uygulayın. Home tuşu eski haline dönecektir.

4.cü Çözüm

Servise gitmeye zamanınız yoksa veya tuş olmasa da olur diyorsanız AssiveTouch özelliği tam size göre! AssiveTouch ekranda alan kaplayan ve adeta bir Home Tuşu görevi gören bir sanal tuştur. Etkinleştirmek için:

  1. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik

2.AssistiveTouch’ı etkinleştirin.

3.Ekranda AssistiveTouch kısa yolunu göreceksiniz.

4.Ana ekran işareti Home tuşunun görevini yapmaktadır.

Her yöntemdeki her adımı dikkatlice ve atlamadan yapmanız gerekir. Eğer bu yöntemler işe yaramaz ise son olarak en yakın servise gitmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here