İphone Pil Süresi Uzatma Yöntemleri

0

iPhone’lar da pil ömrünü uzatmak için ne yapılabilir. İşte bugün iPhone kullanıcıları için pil ömrünü uzatacak bazı teknik detaylardan bahsedeceğiz. Artık iPhone telefonlarınız daha uzun kullanım sergiyelecek.!

Özellikle bazı iPhone modellerinde ciddi anlamda priz başından ayrılmak mümkün değil. iPhone kullanıcıların en büyük sıkıntısı olan şarj sorununa bugün ki yazımızla beraber daha uzun kullanım olanağı sağlayacağız. İşte yapmanız gerekenler;

Uyandırmak İçin Kaldır özelliği

iPhone’lar da yer alan uyandırmak için kaldır özelliği aslında iOS 10 için en güzel özellik diyebiliriz. Ancak diğer özelliklerde olduğu gibi bazı dezavantajları oluyor. Pil konusunda ciddi anlamda enerji tükettiği bir gerçek. Pil menüsüne girerek Ana ve Kilit Ekran’ı sekmesinden uyandırmak için kaldırı kapatmanız çok faydalı olacaktır.

Arka Planda Uygulama Yenileme özelliği

Çok fazla enerji tüketen bir özellik olarak arka planda uygulama yenileme özelliği gözümüze çarpmakta. Bu özelliği kapatmanız sırasında arka planda uygulamalar yenilenmeyecek ancak şarj sıkıntınız yüzde 15 hatta yüzde 25’lere kadar daha iyi bir duruma gelecektir.

Otomatik Kilit Süresi

Otomatik Kilit süresi özelliği 30 saniyeye kadar ayarlamanız yeterli olacaktır. Böylece 30 saniey sonra uyku moduna girecek olan cihazınız daha az enerji harcayacak. Çok az bile olsa pil ömrünüze katkıda sağlayacağı kesin.

Özellikleri Kapatın

Cihazınızda ne kadar çok özellik aktif olursa o kadar fazla enerji tasarrufu olacaktır. iPhone kullanıcıları için sadece geçerli değil tüm cihazlarda bu durumda şarj tüketimi hızlıca arttığı görülmekte. AirPlay, Bluetooth,WiFi gibi özellikleri kapatmanız durumunda şarjınız daha yavaş bir şekilde tükenecektir. Ciddi anlamda bu özelliklerin enerji tükettiği görülmekte.

Düşük Güç Modu

iOS 10 ile beraber gelen düşüş güç tüketimi ile beraber şarjınız az kaldığında ve acil işleriniz olduğunda açmanız taktir de ciddi anlamda enerji tasarrufu yaptığı görülüyor. Hatta bazı kullanıcıların bu özelliği her zaman açık tuttuğu bir gerçek. Sizlerin de bu özelliği kullanmasını tavsiye ediyoruz.

Konum Servisleri

Konum servislerinin birçok uygulamada çalıştığı bir gerçek. Konum servisleri en yüksek şarj tüketen özelliklerden biri. Mutlaka uygulamalarınızı gözden geçirmeli ve Konum servisi gerekmeyen tüm uygulamalar için bu özelliği kapatmanız gerekmekte. Bu özelliği tamamen kapatmanız durumunda yüzde 15-30 arasında bir tasarruf yapmış olacaksınız.

Yukarıda saydığımız özelliklerin yanı sıra sizlerin de kullanmadığı birçok özelliği kapatmanız daha iyi bir pil süresi sunacaktır. Sonuçta ne kadar az işlev o kadar en tüketim ile sonuçlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here