iPhone SE 2 Konsept Tanıtımı

3

Apple’ın dev markası iPhone ile ilgili yeni bir bilgi geldi. Apple ilk çıkardığı telefonlarda çelik kasa modelini kullanıcılarına sunmuştu, bazı kullanıcılar son modellerde ki kasa modellerine pek ısınamadığı için SE modeli çıkartarak eski kullanıcılarını üzmedi ve çıkardığı SE modeli şimdilerde son teknolojiye uyum sağlayamadı bu nedenle Apple iphone SE 2 modelini çıkarmaya karar verdi. Uzun süredir merakla beklenen iPhone SE 2 isimli ürünün konsept tanıtımı birçok kişinin ilgi göstermesi ile dikkat çekti.

iPhone’un her ürünü akıllı telefon pazarında ciddi atılımların oluşmasına vesile olmaktadır. Özellikle son ürün iPhone X ile akıllı telefon pazarında çığır açan Apple markası yeni ürünlerinde de benzer stratejiler yürütmektedir. iPhone SE 2 isimli üründe bunlardan birisidir. Konsept tanıtımının yanı sıra cihazın görsel özelliklerinin de belli olduğu gözlemlendi. Concept Creator kanalı tarafından yayınlanan video ile konsept tanıtımını yapan Apple yepyeni bilgilerle karşımıza çıktı. Cihaz hakkında alınan ilk bilgi iPhone 5S kasasına sahip olduğu ve iPhone 6S donanımı ile oluşturulduğu yönünde oldu. Bu özellikler, ilgili cihazları kullanan ve beğenen kişiler tarafından da olumlu yorum aldı.

iPhone SE 2 Konsept Tanıtımına Dair Detaylar

iPhone X ile büyük bir atılım yapan firma beklentileri yükseltmişti. Yeni iPhone ürününde de beklentileri karşılayacak birçok özelliğin olduğu dikkat çekti. Özellikle kullanıcıların çentik ekran beklentisi dikkatlerden kaçmamıştı. Ancak çentik ekran tam olarak kullanılmasa bile daha küçük boyut  ve daha büyük ekrana sahip olduğu gözlerden kaçmadı. Bu özellik ile ekran boyutu konusunda takıntılı olan insanların tatmin olacağı düşünülüyor. Ekran konusunda özel çalışmalar yapan Apple kullanıcıların rahat edebileceği tasarımı yeni iPhone modeli üzerinde tam olarak uyguladı.

İphone SE 2 Göze Çarpanlar

Aynı zamanda akıllı telefonun arka tarafında da değişim olduğu gözlemlendi. Genellikle arka kapak tasarımında büyük atılımlar yapmayan ve ufak tefek değişiklikler yapan firma yine aynı yolu izledi. iPhone SE 2 isimli cihazın arka tarafında sadece kamera lensinin büyüdüğü gözlemlendi. Cihazda Face ID özelliğine yer verildiği ve çok beğenilen Animoji özelliklerinin de bulunduğu ifade edildi. Güçlü işlemci, güçlü batarya ve şık ekranı ile dikkat çeken konsept tasarımı videosu kullanıcılar tarafından beğenildi. Yeni ürünün 4 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacağı teyit edildi.

3 YORUMLAR

  1. Böyle haberleri sızıntılarla almaya alışmıştık. Sanırım bu kısır döngüyü kırmak için direkt kendileri ön bilgi vermeyi uygun görüyor artık ya da beklenti arttırmak için viral yollar cazip geliyor.

  2. Tasarımı ve ekran görüntüleri oldukça gerçekçi görünüyor. Oyun oynamanın keyfini SE 2 tasarımı ile daha haz alarak hissetmek nasıl bir duygu olur merak ettim doğrusu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here