İphone Telefonlara Format Nasıl Atılır?

0

İphone Format Nasıl Atılır?

iphone-format-atmakBir akıllı telefonu ne kadar özenli kullanırsanız kullanın belli bir süre sonra görülecek olan yavaşlama probleminin önüne geçmek mümkün değil. Bu sorunu çözmek için çeşitli uygulamalar mevcut olsa da, en kesin çözüm formattır. Ayrıca; 2. El telefon satışları sırasında da telefonunun formatlanarak teslim edilmesi son derece önemlidir.

İphone Formatlama Adımları

  • Format işlemine başlamadan önce, uygulama ve fotoğraflarınız yedeğini almanız, ilerleyen zamanlarda arayacağınız bilgileri bulmanızı kolaylaştırmaktadır. Bunun için Apple cihazlarına özel olan İtunes uygulaması sayesinde tüm bilgileri yedekleyin.
  • Telefonunuzu kapatın ve 1-2 dakika bekleyin. İşlemin hızlı yapılması sıkıntı yaratabilir.
  • Telefonunuz kapalı haldeyken, bilgisayarınıza bağlayın ve ardından İtunes uygulamasını açın.
  • Telefonun orta tuşuna(Home tuşu) uzun süreli olarak basın ve bu esnada bağlantı kablosu yardımıyla telefon ile bilgisayarı birbirine bağlayın. Bu aşamanın ardından telefonun açıldığını göreceksiniz.
  • Telefonunuz normal şekilde açılmayacak ve recovery moduna geçecektir. Bu ekranda geri yükleme alanına dokunarak, işlemin tamamlanması için bekleyin.
  • İşlem tamamlanıp telefonunuz açıldığı zaman format işlemi tamamlanmış ve bilgileriniz sıfırlanmış olacaktır.

Kısmı Sıfırlama İşlemleri

Amacınız telefonunuzdaki tüm bilgilerden kurtulmak değil de, hesaplarınızı silmek, klavye hatırlamalarını sıfırlamak ya da daha önce yaptığınız internet bağlantılarına ait bilgileri yok etmek gibi kısmı bilgiler ise; işiniz son derece kolay. İphone telefonunuzun ayarlar bölümüne gidin. Genel alanında bulunan sıfırla menüsünü tıkladığınızda, hangi bilgileri sıfırlamak istediğiniz sorulacaktır. İstediklerinizi işaretleyerek, tek tek sıfırlama yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here