İphone Telefonlarda Zil Sesi Nasıl Yapılır?

0

İphone Telefonlarda Zil Sesi Nasıl Yapılır?

iphone-zilsesiAkıllı telefonlar arasında en çok ilgi gören telefonlardan biri olan ve sürekli yenilenen markaları ile kendine özel bir takipçi kitlesi oluşturan iphone, kendine has bir telefon melodisine sahip olsa da pek çok insan tarafından hit parçaları veya sevdikleri müzikleri zil sesi yapmak isteyebilmektedir.

İphone Telefonlarda Zil Sesi Yapma

İOS işletim sitemine ait iphone telefonların üretimi pratik biçimde kullanım üzerine kurgulandığından dolayı bazı kolay işlemleri yapmak karmaşık hale gelebilmekte ve bu sebeple telefona karşı önyargı oluşabilmektedir. Bu önyargıyı kaldırmak ve telefondan istediğiniz her şekilde yararlanmak için yardımcı programlar gerekmektedir. Müzikle ve zil sesiyle ilgili yapılacak tüm uygulamalarda bu faydayı iTunes sağlamaktadır.

iTunes Kullanarak Zil Sesi Yapma

iTunes’un yüklü olduğu bir bilgisayar ve aktarma kablosu yardımı ile istenilen şarkıyı telefon zili yapmak oldukça kolaydır.

Bu işlemi başlatabilmek için ilk olarak şarkıyı iTunes’dan bulmak ve şarkı üzerine sağ tıklayarak bilgi ver sekmesine tıklamak gerekmektedir. Bilgi ver kısmına dair pencere açıldığı zaman seçenekler kısmına girilmeli ve şarkının başlama ve durdurma saniyelerini ayarlamak gerekmektedir. Maksimum 40 saniye olacak şekilde ayarlanabilecek zil sesi, şarkının bu seçilen süre aralığındaki bölümü olacaktır.

Aynı şarkı üzerine gelip tekrardan sağ tıka basıldığında AAC oluştur dememiz ve 40 saniyelik sürümü oluşturmamız gerekmektedir. Windows gezgini veya Finder kullanılarak dosyanın formatı M4R olacak şekilde değiştirmek gerekmektedir. 40 saniyelik şekilde oluşturulan bu şarkı iTunes üzerinden İphone’a zil sesi atanır ve işlem bu şekilde tamamlanır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here