iPhone x Teknik Özellikleri

0

Onuncu yıl için özel üretilmiş iPhone x’ in uzay grisi cihazın kutusunda mavi kırmızı portakal renkli iPhone, Gümüş renkli cihazın içinde yeşil mavi portakal renkli iPhone bulunmaktadır. Kutunun içinden her zaman olduğu gibi bir garanti belgesi, kullanım kılavuzu, etiketler çıkıyor bunun yanı sıra kulaklık ve kulaklık adaptörü şarj kablosu ve şarj adaptörü ve cihazın kendisi çıkıyor.

Cihazın fiyatı 6100 ile 6900 arasında değişiyor. iPhone x in gümüş ve uzay grisi renkleri 64 ve 256gb seçenekleri bulunuyor. iPhone x in arkası cam yanları’da paslanmaz çelikten yapılmıştır. iPhone x te 5.8 oled ekran var. Ekran üreticisi Samsung ekran süper retina olarak isimlendirilmiş 2436 – 1125 çözünürlük ve 458 piksel yoğunluğa sahip milyonda bir kontrast oranına sahip böylece dokunuşlara daha hızlı tepki veriyor. Yeni ekranda hdr10 desteği var, iPhone x in içinde 6 çekirdekli 64 bit 10 nanometre a11 biyonik nano çip var bu çekirdeklerin 2 si yüksek performans 4 üde yüksek tasarruf sağlıyor, iPhone x in üzerindeki çentik te kızılötesi kamera nokta fıskiyesi aydınlatıcı ön kamera ile birlikte çalışıyor.

Böylece ekrana yüzünüz tanıttığınız zaman yüzünüz ile açabiliyorsunuz, telefonda home tuşu olmadığı için aşağıda bulunan çizgiden çeşitli işlevler yapabiliyorsunuz ekran görüntüsü almak için ses açma ve yan tuşa aynı anda basıyorsunuz ekranı sağ üstten aşağı kaydırınca denetim merkezi sol üstten aşağı kaydırınca bildirimleriniz karşınıza çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here