IPTV Televizyon Yayıncılığı

0

iptv-yayinciligiİnternet tabanlı televizyonculuk akımı son yıllarda uydu ve Kablolu TV yayıncılıktan sonra en çok tercih edilen televizyonculuk şekillerinden biri olmuştur. İnternet televizyonculuğunda, televizyon kanalları IP paketlerine dönüştürülmekte ve bu şekilde izleyenlere ulaştırılmaktadır. Genişband erişim teknolojileri kullanılarak geliştirilmiş olan bu televizyonculuk yönteminde televizyon kanalları belirli bir yayın kanalında birleştirilen IP paketlerine dönüşmektedir.

IPTV Nasıl Çalışır?

Telekom operatörleri tarafından sağlanan internet televizyonculuğu için ek bir cihaza sahip olmak gerekiyor.  İnternet üzerinden televizyonculuk sayesinde, televizyon gibi bir cihaz, insanlar için oldukça fonksiyonlu bir hal almış ve Televizyon kanallarının yanı sıra, televizyondan video izleme şansı da oluşmuştur.

Televizyonda izlenen birçok kanalın internet temeline dayandırılarak televizyona aktarılması olarak tanımlayabileceğimiz IPTV teknolojisi son dönemde oldukça yaygınlaşmıştır. Ancak aktif bir IPTV kullanıcısı olabilmek için internet hızının oldukça yüksek olması ve görüntüyü televizyona aktaracak olan set üstü kutusuna ihtiyaç vardır. Televizyonlarda bu teknolojiyi kullanmak için ise herhangi bir ayarlama yapmaya gerek yoktur. Aynı zamanda görüntü kalitesinin daha yüksek olması IPTV teknolojisinin tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here