Kablosuz Ağ Bağlantı Şifresi Nasıl Bulunur ve Değiştirilir?

0

Kablosuz Ağ Bağlantı Şifresi Nasıl Bulunur ve Değiştirilir?

wifi-kablosuzKablosuz internete girmek için; bilgisayarınıza, tabletinize, akıllı telefonunuza bir kez şifreyi girdikten ve sonra otomatik bağlanması komutunu verdikten sonra, günlerce şifreye ihtiyacınız olmadan kullanabilirsiniz. Herhangi bir ayar yapmanıza gerek kalmadan otomatik bağlanan cihazınız dışında bir cihaz, mesela gelen bir misafirin cihazı için şifreye ihtiyacınız olduğunda, şifreyi hatırlamadığınızı fark edersiniz. Bunu misafire söylemek, pek hoş karşılanmayacağından, interneti kullanmasını istemediğiniz sanılacağından, hızlıca şifreyi bulmak en iyi çözüm.

Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?

Bilgisayar üzerinde, kablosuz ağın şifresini bulmak için; ekranın sağ alt köşesindeki internet erişimi simgesine tıklayın. Mevcut bağlantınızın üzerine gelerek, sağ tıklayın. Açılan menüden “Durum”u tıklayın. Yeni açılan pencereden “Kablosuz Özellikleri” yazan butona tıklayın. Yeni açılan menüden “Güvenlik”e tıklayın. Açılan pencerede “Ağ Güvenlik Anahtarı” yazan yerde, noktalar, hemen altında da boş bir check kutusunun yanında “Karakterleri Göster” göreceksiniz. Kutucuğu işaretlediğinizde, noktalar gidecek, şifre görünecek.

Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Artık tüm internet servis sağlayıcıları, müşterilerine, online işlem yapma imkânı veriyor. Bu anlatılan yol, servis sağlayıcınızın sitesindeki ara yüze göre farklılık gösterebilir. Servis sağlayıcınızın sitesine giderek, “Online İşlem Merkezi”ne, kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapınız. Menüden, teknik destek kısmını bulunuz. Modem işlemlerine geliniz. “Kablosuz Modem Şifre Değişikliği”ne tıklayınız. Çıkan sayfadaki, boş alanları doldurarak, yeni şifrenizi belirleyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here