Kaldırılamayan Android Uygulamaları Silmek

0

Pek çoğumuzun cep telefonunda işimize yaramayan birçok android uygulaması ve bu uygulamalar çoğu zaman makinemizi boşa çalıştırır ve yorar. Bu noktada aklımıza kaldırılamayan android uygulamasını nasıl kaldırabiliriz sorusu gelmektedir. Bu uygulamalardan birkaç adımda kurtulmak elimizde. Önemli bir hatırlatma ise bu uygulamaları kaldırdıktan sonra tekrar geri alma işlemi yoktur. Bu yüzden yanlış bir şey silmemek için biraz dikkatli olmamız lazım. Bu yöntem aynı toz almaya benzer fakat çizmemek gerekir.

Kaldırılamayan android uygulamasını nasıl kaldırabiliriz sorusunun cevabı ise size önereceğim kısa yolla kendinizde kısa sürede ve sağlıklı yapabilirsiniz. Bu sayede makinemizin tozunu da almış olacağız. root Explorer adındaki programı interneten kolayca indirip makinemize kurduktan sonra tabiî ki bu sırada root olmamız gerekiyor. Bu işleminizi sorunsuz yaptıktan sonra  “system/app” bölümüne girip istediğimiz dosyaları buradan kendimiz silebiliriz. Programı eğer bulamazsanız buradaki linki kullanarak rahatlıkla indirebilirsiniz.

Kaldırılamayan android uygulamalar malesef makinemizin fazla şarj harcamasına sebep olmaktadır ve bu gereksiz programlar makinanızı yormaktadır. Tekrar hatırlatalım ki işlem yapıldıktan sonra geriye dönüş yoktur. Bu noktayı da göz önünde bulundurun. Yapılan bu kısacık işlem sayesinde makinemiz ilk günkü performansına dönmüş olur. Bu yöntem bilgisayarda virüs silme ve gereksiz programları silme işleminin aynısıdır. Her yönden elimizdeki makineyi korumak ve ilerde kolay eskimesini engellemek için yapılan bu uygulamalar ile yardımcı olmak dileğiyle…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here