Kalp Krizini Haber Veren Saat Tanıtıldı

0

Teknolojinin hızlı gelişmesine bağlı olarak hayatımıza her geçen gün mucizevi buluşlar girmektedir. Son teknoloji harikası ise kalp krizini önceden tespit edecek saattir. Apple ürünü olan saatin, ilerleyen süreçte çoğu hayatı kurtarması bekleniyor. Yerinde ve zamanında, doğru müdahale ile kalp krizi ölümcül olmaktan çıkabiliyor. Saat işte bu bakımdan hayati derecede önem taşımaktadır.

Apple Watch, riski önceden ölçebilme yeteneğine sahip olarak tasarlandı. Kalpten gelen verileri işleyerek EKG cihazı gibi işlemesi beklenmektedir. Sürekli bir EKG cihazına bağlı olduğunuzu düşünün! Kalp ritimleri gözlem altında tutulacağı için, olağan dışı durumlar hakkında uyarı verilecektir.

Saat EKG Cihazı Gibi Kullanılabilecek

Kalp ritminde meydana gelen değişimleri tespit eden saat, Apple tarafından AKG Kalp monitörüne dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Apple Watch iki parmakla sıkıldığında kişinin göğsüne fark edilemeyecek elektrik akımı göndererek, kalp atışındaki anormallikleri tespit edecek. Kişilere kalp kontrolü sağlaması bakımından da psikolojik bakımdan oldukça büyük etkileri olacaktır.

Kalp sorunu olan kişilerin sürekli hastaneye gitme zorunluluğunu ortadan kaldıracak olan Apple Watch zamandan da tasarruf sağlayacak. Kişiler doktor ofisi, hastane randevusu gibi işlerle uğraşmadan kalp ritimleri hakkında bilgi sahibi olabilecek. EKG monitör özelliği henüz netlik kazanmadı ancak başarılı olursa Apple rakiplerine önemli bir üstünlük sağlayacaktır. Teknolojinin bu buluş ile sağlık alanında yeni bir çığır açması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here