Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır

0

Eğer Android telefon sahibiyseniz ve cihazınızın ekran deseni veya parolasını unutmuşsanız eğer, kilitlenen Android cihazların nasıl açılacağını sizlere çözümlü ve adımsal bir şekilde anlatacağız. İşte kilitlenen Android telefon açma rehberi!

Bu yazımızda Android telefonlarda hatalı desen ve şifre girildikten sonra oluşan kilitleme durumunda neler yapılabilir bunları anlatacağız. Eğer ekran kilidinin şifresini unutmuşsanız ve ekran deseninizi hatırlamıyorsanız, hatta parmak izinizi bile cihaz okumuyorsa bu noktada yapmanız gerekenler oldukça basit. Aşağıda ki adımları tek tek uygulamanız tüm sıkıntılarınızı çözecektir.

Android cihazların kilitlenmesi durumunda yapmaları gereken cihazlarına Wipe işlemi olarak bahsedilmekte.

Wipe işlemi ile telefonda yer alan tüm bilgilerin silineceğini belirtelim. Cihazınızda ki tüm verileri şifrenizi unuttuğunuz için almanızda imkansız gibi durmakta. Ancak cihazınızda SD kart varsa eğer bu SD kartta olan verileri kurtarabilirsiniz. Wipe işlemine başlamadan önce SD kartınızı cihazınızdan çıkartınız.

Android Telefonu Kilitlendikten Sonra Açmak İçin Gerekenler!

-Android işletim sistemli cihazınızı kapatınız.

-Android işletim sistemli tablet veya telefonunuzu kapalı durumda olduğu sırada ses açma ve açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutarak cihazınızı açınız. (Bazı cihazlarda aynı anda Home tuşuna basmanız gerekebilir)

-Ardından karşınıza Android Recovery menüsü çıkacaktır. Burada dokunmatik ekran çalışmadığından ses açma ve kısma tuşları ile aşağı yukarı ve açma kapama tuşu ile seçme işlemini yapabilirsiniz.

-Recovery modundayken cihazımıza Wipe yapmamız gerekmekte. bunun için ise ekranda yer alan menülerde wipe data reset/facrorty reset seçeneğine ses tuşuyla gelin ve açma kapama tuşuna bir kez basın.

-Daha sonra karşınıza yes butonu gelecektir. Yes seçeneğine bir kez açma kapama tuşuyla basınız.

-Ardından ise cihazınızı reboot işleminden geçirmeniz gerekiyor.

Yukarıda bahsettiğim tüm adımları uygulamanız halinde cihazınız sıfırlanacak ve artık şifre ile kilit sorunu olmayan sıfır bir cihaz ile karşılaşacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here