Kim Arıyor Uygulaması Hakkında Detaylı Bilgiler

2

kim-ariyor-uygulamasiTelefon kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri arayan numaranın kime ait olduğunu bilememektir. Eğer arayan sizin listenizden biri ise zaten sorununuz yok ve arayanın kim olduğunu görüyorsunuz. Listede yer almayan bir numara aradığında ise acaba kim beni arıyor diye düşünüyorsunuz. Özellikle bazı firmaların ısrarlı ürün tanıtımları, düzenledikleri kampanyalardan haber etme isteği, ödül kazandınız diye ürün yada hizmet almaya yönlendirmeleri pek çok telefon kullanıcısını canından bezdiriyor. İşte bu noktada problemi Kim Arıyor isimli akıllı telefon uygulaması en büyük yardımcınız olarak çözüm üretebilir.

Kim Arıyor? uygulaması sayesinde sizi rahtsız eden numaraları tanıyıp, cevap verme zahmetinden kendiniz kurtarabilirsiniz. Uygulama sayesinde sizi arayan numara eğer listenizde yer almıyor ise hemen hangi Türk firmasına ait olduğu tespit edilebiliyor. Bunun için internette yer alan bir veritabanı kullanılarak arayan firmanın kim olduğu sizin ekranınıza anında yansıtılıyor. Bunun yanı sıra uygulamanın arayan numarayı engelleme özelliği de var. Bu sayede sizi arayan ama sizin telefon görüşmesi yapmak istemediğiniz firmayı engelleme listesine alarak iletişimi kesebiliyorsunuz. Özellikle ülkemizde 0 800’lü numaraları, 444 ile başlayan numaraları engellemeyi düşünüyorsanız ugulama son derece verimli olacaktır.

Nasıl Çalışıyor

Uygulama sadece yurtiçi firmaları için değil yurtdışı firmaları için de size kimin tarafından arandığınızı gösterebiliyor. Yalnız unutulmaması gereken şey; aranan numaranın kullanılan veritabanına kayıtlı olması durumunda size firma bilgilerinin gösterileceğidir. Şu an hemen her telefon uygulamasında yer bulan sosyal ağ desteği Kim Arıyor uygulamasında da var. Uygulama ile Facebook bağlantısı gerçekleştirip listenizde yer alan insanlar ile iletişim kurabiliyorsunuz. Ancak uygulama sizin istemediğiniz numaralara artık cevap vermek durumunda bırakmaması asıl kullanım amacı olarak görülüyor ve bu durum pek çok kullanıcı memnun edecektir.

2 YORUMLAR

  1. Telefonunuz ne olursa olsun bu uygulamanın performansının yetersiz olması yüzünden sinir krizleri geçirebilirsiniz, ayrıca sizi yerli yersiz rahatsız eden birçok firma buradan numaralarını kaldırmış dolayısıyla kullanmanın da pek bir anlamış kalmıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here