Kısa Lafın Uzunu Röportajlarla Defne Samyeli

0

defne-samyeli-kitapŞu sıralar kitap raflarında tanıdık bir yüzle ama kitap raflarında görmeye alışık olmadığımız bir isimle karşılaşmanız mümkün. Bu kişi ise Defne Samyeli ve kitabı da, Kısa Lafın Uzunu. Defne Samyeli’ni biz ekranlardan tanıyoruz. KanalD’ de başlayan sunuculuğu ona dünya çapında iki ödül kazandırmış. Daha sonra köşe yazarlığı yapan Defne Samyeli’ nin bir albümü bile var.

Bu kadar hayatı dolu dolu yaşayan bir kadının kitap yazması şaşırılacak bir şey değil! Defne Samyeli yıllarca yaptığı sunuculukla ekranların her zaman bilinen ve aranan yüzü olmuştur. Yaptığı programlarda da her zaman insanlara yeni pencerelerden bakabilme fırsatı yaratabilmiştir. Yazılarında da durum böyledir. Kendisine ait bir üslubu ve tarzı onu meslektaşlarından farklı kılmıştır. Yeni çıkan kitabı içinde bu durum geçerlidir. Zamanın akışına dahil olmayan her şeyi bu kitabın içine sığdırmış, Defne Samyeli. Ünlü isimlere sorduğu sorularla onların yaşadığı hayata, modaya, ilişkilere, politikaya, sağlığa ve daha bir sürü konuya dair cevaplarını paylaştı. Gazetelerde yer alan ünlü isimlerle yaptığı röportajlar ve gazetede yer almayan kısımlarını bu kitabına taşıdı.

Bu yaptığı röportajlarda kimler yok ki; Acun Ilıcalı, Arzu Okay, Atıl Kutoğlu, Aylin Kotil, Belçim Bilgin, Cemal Hünal, Çelik, Dorothee Schmid, Erol Ergüler, Gilles Martin-Chauffier, Güven Güzeldere, Hayrettin Bulan, İzzettin Doğan, Nasuh Mahruki, Nevzat Yalçıntaş, Nihat Doğan, Nil Karaibrahimgil, Numan Kurtulmuş, Özlem Kaymaz, Ravi Snigh, Salih Güney, Serdar Eren, Seyfi Dursunoğlu, Sophie Fontanel, Tan Sağtürk, Tanju Sürmeli, Taylan Kümeli, Ülkü Erakalın.

Peki bu insanlarla zaten röportajları var peki niye kitap haline getirdi diye soracak olursanız, tek cevabı vardır o da hepsinin ne kadar birbirinden farklı görünürse görünsün aslında insan olduğudur. Defne Samyeli de bunu bizlere gösterebilmek ve bu insanların aslında bizim gibi olduklarını anlatabilmek için yazmış, bu kitabı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here