KOBİ’ler için SEO’nun Önemi

0

Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization) anlamında gelen SEO’nun temel amacı web sitelerinin ve web sayfalarının arama motorları tarafından kolayca tanınmasını sağlamaktır. Teknik bir bilişim düzenlemesi olan SEO yöntemi ile arama motorları, web sitelerini algoritmik bir sistemle tarayıp matematiksel bir düzenle görüntülemektedir.

Ticari İşletmeler Ve SEO

Dijital çağda internet, firma sahiplerinin müşterilerine çok daha hızlı ve kolay ulaşmasını sağlayan direkt bir iletişim aracıdır. Müşteri ile ürünü buluşturmanın yolu ise internet arama motorlarında, müşteri anahtar kelimeyi aradığında en üst sıralarda çıkması ile mümkündür. İnternet kullanıcılar arama motorlarında bir kelime aradığında her zaman en üstteki linklere tıklamayı tercih eder. Bir linkin çok sayıda kişiye ulaşması da fazla tıklanmayla gerçekleşir. Yani anahtar kelimenin internete optimizasyonu ile tıklanma doğru orantılıdır. Bu anlamda SEO ile tıklanmada birbirini destekleyen unsurlar olmaktadır. SEO, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. SEO, arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını ve sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar. Bu amaçla da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını hedefler. Aynı zamanda SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşmasını sağlar. Web sitesi sahiplerinin başarıya ulaşmasının en büyük sırrı olan SEO, KOBİ’lerin internet üzerinden ilerlemesinin de kaynağı olarak görülür.

DIGITALZONE ’16, 21 Ekim’de Başlıyor

ZEO organizatörlüğünde DIGITALZONE’16, 21 Ekim Cuma günü İstanbul, Şişli Radisson Blu Hotel’de başlıyor. İki gün sürecek olan DIGITALZONE, SEO’nun önemi ve yöntemleri konusunda uzman görüşlerinden faydalanmak isteyen işletme sahipleri içinde uluslararası bir fırsat niteliğinde. Bu yıl ZEO tarafından dördüncüsü düzenlenecek ve DIGITALZONE adıyla yoluna devam edecek olan etkinlik SEO hakkında bütün bilinmeyenleri gözler önüne sermeyi planlıyor. Dünyanın en ünlü dijital pazarlama uzmanlarının katılacağı etkinlikte bütün detayları ile SEO anlatılıyor olacak. SEO taktikleri ve SEO stratejileri gibi konuların işleneceği etkinliğe birçok uzmanın yanında, dijital pazarlama alanında üst düzey uluslararası yöneticiler de katılım sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here