Kulak Enfeksiyonuna Dikkat

0

kulak-enfeksiyonuKulak enfeksiyonu çok ciddi sonuçlar doğurabileceğinden, akut kulak enfeksiyonu belirtileri olan kişi mutlaka bir doktora görünmelidir. Kulak enfeksiyonları 6 yaşın altındaki çocuklarda son derece yaygındır. Akut otit öncesinde genellikle üst solunum yolları enfeksiyonu veya alerji görülür.

Mirengotomi tüpü uygulamalarından sadece % 42’sinin uygun olduğu tahmin edilmektedir. Bazı güvenilir araştırmalar Akut Otit’in klinik seyrinde geleneksel tedavi yöntemleri ile plasebo arasında anlamlı bir fark olmadığını göstermiştir. Ortakulak iltihabına yol açabilecek ana risk unsurları çocuğun yuvaya gitmesi, odun sobaları, evde sigara içilmesi ve çocuğun yeterli bir şekilde emzirilmemiş olmasından kaynaklanır.

Tekrarlayan kulak enfeksiyonu biberonla beslenmeye erken başlama ile çok sıkı bağlantılıdır; öte yandan emzirmenin ( en az 4 ay süre ile ) hastalıktan koruyucu etkisi vardır. Kronik ortakulak iltihabında ana neden olarak allerjinin rolü tıp literatüründe kesin bir şekilde belirlenmiştir. Bazı araştırmalara göre ise kronik ortakulak iltihabının tedavisinde besin allerjenlerinin elenmesi çocukların % 99 ‘undan fazlasında olumlu etki yapmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here