Kurumsal SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

3

Kurumsal SEO, bir firma veya şirkete ait olan SEO çalışmalarının tümüne denmektedir. Kurumsal SEO’nun en büyük amacı müşterileri gerekli alanda bulunan firma veya şirketlerle buluşturmaktır. Bu buluşturmanın sonucunda müşterilerin kalıcı olması en büyük hedefler arasındadır.

Bir markanın değerini yükseltebilmek için sadece olarak müşteri peşinde koşmak yeterli değildir. Aynı zamandı gelen müşterilerin hizmet verdiğiniz alana ilgi duymaları gerekmektedir. Örneğin bir elbise şirketisiniz ve ürettiğiniz tek ürün elbise. Sizi araba almak isteyen bir müşteriyle buluşturmak doğru olmayacaktır. Tamda bu noktada Kurumsal SEO çalışmaları ortaya çıkmaktadır. Kurumsal SEO çalışmalarında hedef kitlenin aradığı anahtar kelimeler çalışmalarda bulunmalıdır. Bu sayede hedef kitle arama motorlarında ürünle ilgili arama yaptığında anahtar kelimeler devreye girecektir. Bu anahtar kelimeler sayesinde eğer müşteri sizin ürünlerinizden birini almak istiyorsa veya ilgilendiği marka sizseniz arama sonuçlarının en başında adınız gelecektir. Bu sayede müşteri ile firma arasında buluşma yapılacaktır.

Kurumsal SEO Çalışmaları, rakip analizi, anahtar kelime araştırması, site içi SEO, sosyal medya stratejisi ve raporlamadır.

En büyük hedefiniz rakiplerinizi geçmektir. Rakiplerinizi geçmek için onların sitelerini ayrıntılı bir şekilde kontrol edip ondan daha iyi çalışma yapmak hayrınıza olacaktır.

Çalışmakta olduğunuz sektörde en çok yaranan anahtar kelimeleri araştırmalı yapacağınız çalışmalarda bu anahtar kelimeleri kullanmalısınız. Bu sayede arama motorlarında en üst seviyelerde olacaksınız.

3 YORUMLAR

  1. Teşekkürler paylaşım için. Rakip firmaları analiz etmek için bir deneme programı mümkün olsa mükemmel olacak. Yurt dışında seo hizmetleri sunan ve seo araçlarını barındıran firmaların ücretleri Türkiye için pahallı.

  2. Kurumsal SEO konusunda özellikle firma veya işletmenin hedefleri ile potansiyel müşterilerinin talepleri çok iyi analiz edilmelidir. Bu hedef ve taleplerin örtüşme noktasını yakalamaya çalışan dijital pazarlama çalışmaları ile başarı daha kolay yakalanacaktır diye düşünüyorum. Elbette rakip analizi, içerik, içerik pazarlama, kurumsal imaj çalışmaları gibi bir çok done daha kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here