Lazer epilasyon ve riskleri

0

Lazer Epilasyon günümüzde oldukça tercih edilen ve var olan ve en önemlisi de istenmeyen tüylerinizden güvenle arınabileceğiniz medikal bir uygulamadır. Kliniğimizde uzun yıllardan bu yana güvenle uygulanan lazer epilasyon yöntemleri, şimdilerde de yerini son dönemlerin en popüler olan ve en acısız yöntemlerinden biri olan buzlazer uygulamasına bırakmıştır.

Buzlazer epilasyon nedir?

Buzlazer teknolojisi 810nm dalga boyunda olan diode lazer teknolojisi ile çalışır. Bu uygulama sayesinde hem seans süreleri oldukça kısalmıştır hem de isminden de anlaşıldığı gibi soğutma sağlayan başlığı sayesinde de uygulama esnasında neredeyse sıfır acı ve ağrı vardır. Bu nedenle de son dönemlerde en sık tercih edilen lazer teknolojileri arasında ilk sırada yer almaktadır.

Lazer epilasyonda yaş sınırı var mı?

Lazer epilasyon uygulamalarında aslında kesin konulmuş bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak işinin ehli olan doktorlarımızın bu konudaki tavsiyesi hem bay hem de bayanlar için ergenlik dönemi öncesi lazer epilasyona başlanmaması gerektiğidir. Çünkü zamanından önce ve eken yaşlarda yapılan lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak istersen, aksine ileriki dönemlerde daha güçlü ve kalın tüylere neden olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Riskleri nelerdir? vb. daha birçok soru ile de yine kliniğimizde sıklıkla karşılaşmaktayız. Ancak bilinen o ki günümüze kadar uygulanan ve hala da uygulanmaya devam eden lazer epilasyon uygulamalarının herhangi bir sağlık sorununa yol açtığı gözlemlenmemiştir.

Lazer epilasyon yan etkileri ve riskleri var mıdır?

Lazer epilasyon riskleri ancak yanlış cihazlarla ve yanlış atım sayıları ve hızları ile çalışan, daha doğrusu uygulamayı yanlış uygulayan kişiler nedeni ile meydana gelebilmektedir. Örneğin yanlış cihazlar ve yanlış atımlar ile yapılan uygulamalarda; kesinlikle hastanın kıllarında dökülme ve azalma meydana gelmez. Bunun dışında kıl köklerinin yanı sıra diğer deri altı zarar görebilir, cilt yüzeyinde kızarıklık, morarma, kabuklanma, kanama gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir ve son olarak da ciltte yanıklar ve geri dönüşümü zor olan cilt sorunları meydana gelebilir. Bu nedenle de mutlaka işlemler uzmanlar tarafından klinik ya da hastanelerde yapılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here